با تصویب هیات‌مدیره و با هدف بهره‌مندی از ظرفیت‌های نقدینگی صورت گرفت؛
۴۰ درصد سهام شرکت سرمایه‌گذاری امید متعلق به بانک سپه واگذار می‌شود
مدیرعامل بانک سپه گفت: با هدف حمایت از تولید، ۴۰ درصد سهام شرکت سرمایه‌گذاری امید وابسته به بانک سپه در مرحله اول واگذار می‌شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۰
 
۴۰ درصد سهام شرکت سرمایه‌گذاری امید متعلق به بانک سپه واگذار می‌شود
 
مدیرعامل بانک سپه گفت: با هدف حمایت از تولید، ۴۰ درصد سهام شرکت سرمایه‌گذاری امید وابسته به بانک سپه در مرحله اول واگذار می‌شود.

به گزارش تحریرنو ؛ محمدکاظم چقازردی مدیرعامل بانک سپه، با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی و کمک و حمایت از تولیدات داخلی همچنین تأکید ریاست‌جمهوری و وزیر امور اقتصاد و دارایی برای واگذاری سهام شرکت‌های تابعه و در اجرای قانون رفع موانع تولید اظهار داشت: با تصویب هیات‌مدیره بانک سپه در مرحله اول ۴۰ درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری امید به عنوان یکی از ۱۰ شرکت بزرگ بورس اوراق بهادار متعلق به بانک سپه واگذار می‌شود.

مدیرعامل بانک سپه با بیان اینکه این بانک اهتمام ویژه‌ای برای واگذاری سهام شرکت سرمایه‌گذاری امید دارد، افزود: پس از تعیین قیمت کارشناسی سهام این شرکت و طبق ضوابط و مقررات ناظر؛ واگذاری سهام شرکت سرمایه‌گذاری امید صورت خواهد گرفت.

واگذاری هزار و ۶۰۵ میلیارد ریال اموال مازاد بانک سپه در سال گذشته

رییس هیات‌مدیره بانک سپه در خصوص واگذاری املاک مازاد این بانک نیز اظهار داشت: بانک سپه تمام تلاش خود را برای واگذاری صحیح و در چهارچوب قانون املاک مازاد خود به‌کار گرفته و در این راه اقدامات ارزنده‌ای نیز انجام شده است.

وی واگذاری ۱۳۰ رقبه املاک مازاد (واحد شمارش املاک) در سال گذشته به ارزش بیش از یک هزار و ۶۰۵ میلیارد ریال را از جمله اقدامات مهم بانک سپه در این راستا عنوان کرد و اظهار داشت: این روند در سال ۹۷ نیز ادامه داشته و تا کنون طی سه ماه سال جاری ۶۷ رقبه از املاک مازاد بانک به ارزشی بالغ بر ۵۶۳ میلیارد ریال واگذار شده است.

چقازردی افزود: با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته از هر سه درگاه پیش‌بینی شده یعنی برگزاری مزایده سراسری توسط بانک، برگزاری مزایده سراسری از طریق شرکت فام (شرکت فروش اموال مازد بانک‌ها) و برگزاری مزایده استانی اموال مازاد بانک سپه در سال جاری نیز به سرعت و در چهارچوب قانون واگذار خواهد شد.

مدیرعامل بانک سپه اظهار داشت : این بانک به‌طور متوسط هر ماه از یکی از درگاه‌های بیان شده یک مزایده سراسری برای واگذاری اموال مازد خود برگزار خواهد کرد.
کد مطلب: 16194