پیرو خبر درج شده در رسانه های کشور؛
توضیحات بانک شهر در خصوص سفر جمعی از مدیران این بانک به ژنو
روابط عمومی بانک شهر با صدور اطلاعیه ای توضیحاتی را درخصوص اخبار منتشر شده مبنی بر سفر جمعی از مدیران این بانک به ژنو و حاشیه های این سفر ارائه کرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۲
 
توضیحات بانک شهر در خصوص سفر جمعی از مدیران این بانک به ژنو
 
روابط عمومی بانک شهر با صدور اطلاعیه ای توضیحاتی را درخصوص اخبار منتشر شده مبنی بر سفر جمعی از مدیران این بانک به ژنو و حاشیه های این سفر ارائه کرد.

به گزارش تحریرنو از مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، دراین اطلاعیه آمده است: پیرو خبر درج شده در یکی از پایگاه های خبری با عنوان "مأموریت دسته جمعی مدیران بانک شهر" و با عنایت به موضوعات مطروحه در این خبر که کاملا رنگ و بوی سیاسی داشته و فاقد مستندات دقیق و صحیح بوده و به صورت جهت دار و مهندسی تهیه شده است، مواردی به منظور تنویر افکار عمومی ارائه می شود.

در ابتدا و به لحاظ پیشینه ضرورت و چرایی انعقاد تفاهم نامه با سازمان ملل متحد به آگاهی می رساند: در اجرای یکی از بندهای مصوب سازمان ملل متحد از سال ۱۳۹۳ مبنی بر تشکیل سازمان شکوفایی شهری و براساس شاخص های کلیدی شش گانه بهره وری، توسعه زیرساخت ها، کیفیت سطح زندگی، عدالت اجتماعی، سازگاری با محیط زیست، حکومت و قانون در جهت تعیین بانک عامل در زمینه فعالیت مدیریت شهری و با توجه به سوابق این بانک در حوزه پروژه های فوق الذکر در منطقه، بانک شهر به عنوان تنها بانک تخصصی در این زمینه در کشورهای آسیایی، آفریقایی و با توجه به شرایط تحریم، پیش نویس تفاهم نامه ای در ۲۵ کشور منطقه پیشنهاد شد، بنابراین هیأت مدیره بانک شهر ضمن اخذ استعلام پیش نویس صدرالاشاره از مبادی ذیربط نسبت به دریافت مجوزهای قانونی، اقدام و تفاهم نامه مذکور فی مابین بانک شهر و سازمان ملل متحد منعقد شد که تأسیس دفاتر منطقه ای و همچنین تشکیل صندوق جهانی از اهم بندهای تفاهم نامه مذکور بود.

در این راستا و در اجرای این مهم، سازمان ملل از شش ماه گذشته از بانک شهر به عنوان بانک عامل در کنفرانس ژنو در مقر سازمان ملل متحد در تاریخ ۵ و ۶ جولای (۱۵ و ۱۶ تیرماه) به منظور تشکیل صندوق منطقه پول که با حضور نمایندگان بانک های ذیربط و سایر مدعوین مرتبط برگزار می شده، دعوت به عمل آورد که متعاقب آن در این کنفرانس نمایندگان سازمان ملل؛ سازمان اسکان بشر، مدیریت رهبری جهانی شهرها ICL و نمایندگان بانک شهر فعالانه شرکت نموده و نقطه نظرات خود را به سمع و نظر حضار که از کشورهای مختلف جهان حضور داشتند، رسانند.

همانگونه که ملاحظه می شود بانک شهر به عنوان یکی از بانک های پیشرو در تحقق "شعار اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل" تلاش کرده که با توجه به فضای ایجاد شده در پسا برجام به گونه ای عمل نماید که ره آورد، تأثیرات و امکانات اقتصاد جهانی را در حوزه عملکردی خویش به انحای مختلف حساس کند. که این حضور بانک به عنوان محوریت صندوق منطقه پول می تواند دستاوردهای بسیار کلان برای کشور جمهوری اسلامی و شهرهای کشور داشته باشد.

بر همین اساس این بانک پیش از هرگونه اقدام عملیاتی در همکاری با آن نهاد بین المللی نسبت به استعلام این موضوع از مبادی ذیربط و نهادهای مرتبط و کسب مجوزات لازم (قریب دو سال پیش) اقدام کرده و پس از مهیا شدن نظر موافق مبادی پیش گفته اقدام به عقد قرارداد کرده است.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: در طول سالیان گذشته نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در اجلاس های مختلف مربوط به این رویداد حضوری فعال داشته اند و به انعکاس دیدگاهها و نقطه نظرات کارشناسی خود اقدام کرده اند.

برخی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر، برخی از نمایندگان محترم بدنه دولت، برخی از شهرداران شهرهای مختلف جمهوری اسلامی ایران و دیگر شهرداران جهان حاضر در این جلسات بوده و حتی معاون رئیس جمهوری نیز در برخی از اجلاس ها پیام هایی نیز ارسال داشته است.

همانگونه که در اجلاس اخیر نیز علاوه بر حضور برخی از مدیران بانک شهر، برخی از شهرداران کلانشهرها، نماینده بانک نیز حضور داشته اند.

در ادامه و در ارتباط با موارد مطروحه در خصوص هزینه های اجلاس نیز صراحتاً معروض می گردد که همه هزینه های صورت پذیرفته در خصوص برگزاری اجلاس صرفاً براساس مفاد تفاهم نامه و به طرفیت سازمان ملل صورت پذیرفته و سناریو پردازی خبر مذکور در ارتباط با لحاظ کردن هزینه ها در بخش های دیگر به شهادت مستندات مالی کاملاً غیر واقع است.

گفتنی است مبلغ پرداختی در مقایسه با دستاوردهای آتی و محوریت بانک شهر در تأسیس صندوق منطقه ای پول زیر نظر سازمان ملل بسیار ناچیز است به گونه ای که پس از تشکیل صندوق بانک شهر قادر به تأسیس دفاتر منطقه ای در اکثر کشورهای آسیایی، شمال آفریقا و آسیای میانه می گردد.

لازم به ذکر است تمامی هزینه های سفر هیأت اعزامی از طریق سازمان ملل متحد (ارگان دعوت کننده) تقبل و پرداخت شده و هیچگونه هزینه ای در هیچ یک از قوالب ادعایی به بانک شهر تحمیل نشده است.

این بانک بر خلاف خبر ادعایی کلیه مجوزات، اسناد و مدارک را به صورت مستند در دست داشته و به لحاظ طبقه بندی اسناد قابلیت ارائه آن به مبادی ذیربط میسر می باشد تا اثبات واقعیت ها برای اذهان عمومی سهل تر صورت پذیرد.

امروز اخباری مبنی بر سفر دسته جمعی مدیران بانک شهر به گرانترین شهر جهان درسوئیس در فضای مجازی و برخی از رسانه ها منتشر شده است.

درهمین ارتباط تصویری از نامه یکی از مدیران بانک شهر خطاب به رئیس بنیاد جهانی رهبران شهری مبنی بر پرداخت ۷۰۰ هزار دلاری بانک شهر برای اجرای طرح ابتکاری شکوفایی شهری نیز در فضای مجازی منتشر شده است.

درهمین ارتباط شهرداری تهران نیز در واکنش به انتشار خبر سفر دسته جمعی مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و معاونین و اعضای هیات عامل بانک شهر به گرانترین شهر جهان در کشور سوئیس(اواخر ماه مبارک رمضان) اعلام کرد، بانک شهر هیچ گونه وابستگی سازمانی و تشکیلاتی به شهرداری ندارد.
کد مطلب: 6446