فیلم "چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت"، نقد و ستایش انسان است
"چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت" نخستین تجربه‌ی سینمایی وحید جلیلوند با شعار "نقد انسان و ستایش انسان است" که امروز در ۴ سینمای مردمی جشنواره‌ی سی‌وسوم رونمایی می‌شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۳
 
فیلم "چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت"، نقد و ستایش انسان است
 
"چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت" نخستین تجربه‌ی سینمایی وحید جلیلوند با شعار "نقد انسان و ستایش انسان است" که امروز در ۴ سینمای مردمی جشنواره‌ی سی‌وسوم رونمایی می‌شود.

تحریرنو: نام وحید جلیلوند را تا به‌حال با گویندگی در رادیو و اجرای تلویزیونی شنیده‌ایم. اما جلیلوند را در فجر سی‌‌وسوم با فیلم سینمایی "چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت" خواهیم دید.


نخستین تجربه‌ی سینمایی جلیلوند امروز در ۴ سینمای مردمی جشنواره‌ی سی‌وسوم رونمایی می‌شود که به‌ترتیب جوان ۱ (۱۵:۳۰)، کوروش ۳ (۱۵:۳۰)، راگا (۱۵:۳۰) و تماشا (۱۶:۰۰) میزبان این فیلم که یکی از آثار متفاوت بخش "نگاه‌ نو" جشنواره‌ی امسال به‌شمار می‌آید، خواهند بود.

جلیلوند در نخستین تجربه‌ی سینمایی خود دردسر یک آگهی روزنامه را دست‌مایه‌ی ساخت فیلمی سینمایی با نام "چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت" قرار داده‌است که تهیه‌کنندگی این فیلم را به‌صورت مشترک علی جلیلوند و محمدحسین لطیفی بر‌عهده دارد.


این کارگردان درباره‌ی دلایل ساخت فیلم "چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت" می‌گوید: پیش از فیلم‌نامه‌ی این فیلم سینمایی روی فیلم‌نامه‌ی "چند ثانیه بیشتر" کار می‌کردم تا این‌که یکی از دوستانم محمدحسین اسکندر‌زاده پیش من آمد و رخ‌دادی که برایش رخ داده بود تعریف کرد. از شنیدن ماجرا متاثر شدم و تصمیم گرفتم حادثه‌ی پیش‌آمده را به صورت فیلم‌نامه بنویسم که نگارش آن حدود چهارماه‌و‌نیم به‌طول انجامید.

این فیلم سینمایی در ابتدا با نام "چهارشنبه ۱۹ آبان" پروانه‌ی ساخت گرفت اما در نهایت با نام "چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت" در سی‌و‌سومین جشنواره‌ی فیلم فجر و در بخش "نگاه نو" حضور دارد.

در فیلم سینمایی "چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت" به کارگردانی وحید جلیلوند بازیگرانی چون نیکی کریمی، امیر آقایی، شاهرخ فروتنیان، برزو ارجمند، آفرین عبیسی، سعید داخ، کتانه افشاری‌نژاد، میلاد یزدانی، سحر احمدپور، حشمت آرمیده، وحید جلیلوند و... حضور دارند.

در خلاصه داستان "چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت" آمده است: یک آگهی غیرمتعارف در بخش نیازمندی‌های روزنامه همشهری، جمعیت کثیری را در روز مشخصی به خیابان می‌کشد. دخالت پلیس قائله را علی‌الظاهر پایان می‌دهد اما... .

وحید جلیلوند در خصوص شعار فیلمش می‌گوید: "نقد انسان و ستایش انسان است" شعار فیلم است و مطمئن هستم با هیچ توهمی هرگز وارد جشنواره نشده‌ام و در فیلمم دروغ نگفته‌ام.
کد مطلب: 2404