دردسر انتشار آهنگ باشگاه استقلال
بابک جهانبخش: انتشار این قطعه بدون هم‌آهنگی بوده و نسخه‌ای کاملا بی‌کیفیت و آن‌هم بدون اجازه‌ی باشگاه استقلال و من منتشر شده‌است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۳
 
دردسر انتشار آهنگ باشگاه استقلال
 
بابک جهانبخش: انتشار این قطعه بدون هم‌آهنگی بوده و نسخه‌ای کاملا بی‌کیفیت و آن‌هم بدون اجازه‌ی باشگاه استقلال و من منتشر شده‌است.

تحریرنو: محمدرضا خانزاده با انتقاد از انتشار یک‌قطعه به‌عنوان سرود رسمی باشگاه فوتبال استقلال در فضای مجازی گفت: ب‌تازگی یک قطعه‌ی موسیقایی به‌نام "استقلال" با ترانه‌سرایی دکتر افشین یداللهی، تنظیم سینا ملکی، ترومپت امید حاجیلی، گیتار بهنام حکیم، ویولن پیام طونی، میکس و مسترینگ آرش پاکزاد و صدای سعید عرب، حسام کارآموز، بابک جهانبخش با دکلمه‌ی پویا امینی در فضای مجازی با عنوان سرود رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال منتشر شده که به‌هیچ عنوان مورد تایید ما نیست.

وی ادامه داد: اقدامی که توسط هر فردی برای انتشار این قطعه در فضای مجازی انجام شده از نظر ما یک نوع کلاه‌برداری محسوب می‌شود، چراکه هیچ‌گونه هم‌آهنگی برای انتشار سراسری آن در فضای مجازی با بابک جهانبخش و من صورت نگرفته بود و اصولا قرار هم نبود که این قطعه بدون هم‌آهنگی بابک جهانبخش وارد فضای مجازی شود.

مدیر موسسه‌ی فرهنگی هنری اکسیر نوین تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی‌هایی که انجام گرفته‌بود، قرار بر این شد که آهنگ بعد از طی مراحل فنی تولید مورد آزمایش اولیه و تایید خواننده‌ی اصلی برسد و بعد از آن اگر از کیفیت لازم برخوردار بود وارد فضای مجازی شود که متاسفانه این امر اتفاق نیفتاد و قطعه بدون اجازه از سوی بابک جهانبخش در فضای مجازی منتشر شد.

خانزاده تاکید کرد: بدون تردید از ترانه‌سرا تا نوازنده و خواننده‌ی دکلمه افراد صاحب نامی در عرصه‌ی ترانه و موسیقی هستند بنابراین آهنگ‌ساز و افراد مرتبط با این اثر نباید بدون صدور مجوز از سوی همه‌ی افرادی که در این اثر مشارکت داشتند دست به انتشار آن می‌زنند. به‌هر ترتیب آن‌چه در این میان برای ما حائز اهمیت است پی‌گیری قانونی و شکایت از کسانی است که دست به این اقدام غیرقانونی زدند.

بابک جهانبخش در این‌باره گفت: کاری که برخی از افراد سودجو در مورد پخش این اثر انجام داده‌اند از نظر من یک کلاه‌برداری واقعی است ضمن این‌که در این جریان تعدادی از دوستان از جمله سعید عرب، افشین یداللهی، آرش پاکزاد، امید حاجیلی نسبت به این اقدام غیر‌حرفه‌ای واکنش نشان دادند. به‌همین جهت و با توجه به این‌که باشگاه استقلال نیز این پروژه را کنسل اعلام کرده‌است، انتشار آن در سطح گسترده را یک سواستفاده می‌دانیم که قطعا پی‌گیری‌های لازم را انجام خواهیم داد.

وی در پایان صحبت خود تاکید کرد: متاسفانه سرقت این‌گونه آثار موسیقایی طی ماه‌های اخیر روند فزاینده‌ای داشته و ما شاهد این هستیم که بسیاری از صداها بدون اجازه از خواننده، میکس کارهای دیگر می‌شود و من دلیل ایجاد چنین فضایی را نمی‌دانم که چرا به‌همین راحتی حقوق هنرمندان ضایع می‌شود. به‌هرحال امیدوارم مسئولان هرچه زودتر به فکر ارائه‌ی راه‌کارهای قانونی پیرامون موضوعات این چنینی باشند.
کد مطلب: 1207