توسط شهرداری منطقه ۱۷ انجام شد؛
توزیع گسترده مکملهای غذایی برای کودکان
شهردار منطقه ۱۷ از اجرای طرح "توزیع گسترده مکملهای غذایی و دارویی به همراه برگزاری دوره های آموزشی سلامت محور" با هدف بهبود سلامت و تغذیه کودکان ساکن در این منطقه خبر داد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۲
 
توزیع گسترده مکملهای غذایی برای کودکان
 
شهردار منطقه ۱۷ از اجرای طرح "توزیع گسترده مکملهای غذایی و دارویی به همراه برگزاری دوره های آموزشی سلامت محور" با هدف بهبود سلامت و تغذیه کودکان ساکن در این منطقه خبر داد.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۷، مهدی عباسی با اعلام این خبر افزود: بر اساس مطالعات پزشکی و آماری که در این منطقه توسط نهادهای ذیربط انجام شده، مطلع شدیم که کودکان بسیاری از شهروندان ساکن در منطقه از فقر غذایی و ویتامین های لازم رنج می برند که تلاش کردیم با آگاه سازی شهروندان در سرای محلات و مساجد، در زمینه عملیاتی هم وارد شده و برای کودکان به صورت رایگان مکملهای غذایی و دارویی تامین کنیم.

شهردار منطقه ۱۷ این اقدام را در راستای تامین سلامت شهروندان مفید دانست و افزود: به دلیل شرایط خاص منطقه سطح برخورداری ساکنین، از سرانه های خدماتی و فضای سبز کمتر است که تلاش شده تا با اجرای برنامه های مفید آموزشی در سرای محلات و همچنین آموزشهای سلامت محور، در جهت رفع مشکلات موجود شهروندان گام برداریم که این اقدام توانسته آگاهی اقشار مختلف را در زمینه های سلامت محور و تغذیه ایی افزایش داده که این موضوع در تامین سلامت شهروندان محترم مفید و موثر است.

وی با اشاره به همکاری گسترده مرکز بهداشت جنوب شهر تهران با اداره سلامت این منطقه گفت: تفاهم لازم با متولیان حوزه بهداشت و سلامت صورت گرفته و همکاری بسیار خوبی با مرکز بهداشت جنوب و مراکز درمانی تخصصی صورت گرفته که آغاز این طرح و همچنین برگزاری دوره های آموزشی پیشگیری از رفتارهای پرخطر و غربالگری بیماری های شایع ، از مهمترین نتایج آن است.

عباسی کودکان کار را نخستین گروه دریافت کننده مکملهای غذایی و دارویی نامید و افزود: کودکان کار و خیابان که توسط مدیریت شهری شناسایی شده و در مرکز فرآموز و پرتو از امکانات آموزشی بهره مند می شوند، نخستین گروه دریافت کننده این مکملها هستند که تا کنون یک دوره درمانی از مکملهای گروه ویتامین Bو D را دریافت کردند.

گفتنی ست این طرح از اول خردادماه آغاز شده و تا پایان تابستان ادامه خواهد داشت.
کد مطلب: 12036