کلهری؛
مردم باید منطقه ۱۷ را با پروژه های فرا منطقه ای و حرفه ای بشناسند
در جریان بازدید مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران از شهرداری منطقه ۱۷، محمود کلهری شهردار منطقه ۱۷ گفت:موفقیت های رقم خورده در پروژه های شهرداری این منطقه ناشی از همدلی همه ارکان آن بوده است.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۹
 
مردم باید منطقه ۱۷ را با پروژه های فرا منطقه ای و حرفه ای بشناسند
 
در جریان بازدید مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران از شهرداری منطقه ۱۷، محمود کلهری شهردار منطقه ۱۷ گفت:موفقیت های رقم خورده در پروژه های شهرداری این منطقه ناشی از همدلی همه ارکان آن بوده است.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۷، محمود کلهری در جریان بازدید مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران از شهرداری این منطقه و نشست با شورایاران گفت: اگر در منطقه ۱۷ توفیقی داشتیم که به اذعان دستگاههای نظارتی همین طور بوده بدون تردید همکاری، همفکری و همدلی اعضای شورایاری محلات نقش ارزنده ای داشته است و در عین اینکه نظرات مشورتی آنها بعضا مغایر با ما هم بوده اما در نهایت با خرد جمعی تصمیمی گرفته شده و همراهی خوبی داشتند که در ارزیابی عملکرد منطقه ۱۷ در سال ۹۸ نتیجه آن در مباحث عمرانی، ترافیک، درآمدی، شهرسازی، خدمات شهری کاملا مشهود بوده است.

کلهری اذعان داشت: در اجرای پروژه های محله محوری، منطقه ۱۷ در بحث تنظیم سند توسعه محلات پیشگام بوده و افتخارش این است که جمع بندی را با حضور تمامی اعضای شورایاری با جلسات اختصاصی بابت هر محله تنظیم و تصویب کند و پروژه های محله ای همه برشی از این سند توسعه هست که به ترتیب اولویت برای اجرای آنها جلو می رویم.

شهردار منطقه ۱۷ با بیان اینکه در بحث کرونا از اول اسفند ما درگیر و نقشه منطقه ۱۷ نشان می داد که ما بر اساس پیش بینی ها بدترین وضعیت را خواهیم داشت گفت: باور کنید سخت ترین روز کاری من همین روز بود. ما آنجا استثنا رتبه اول ریسک و خطر را داشتیم و می گفتند آمار فوتی این منطقه اول است. تمام پیش بینی ها و بررسی ها می گفتند خطر و ریسک ابتلا به کرونا به دلیل وضعیت متراکم منطقه در منطقه ۱۷ بسیار بالا است اما یک همدلی مثال زدنی ایجاد شد و بعد از این جلسات سپاه،بسیح،NGO ها، شورایاران و از همه مهمتر مردم بیشترین همراهی و توجه را داشتند که نشان از شعور و درک بالا و مسئولیت پذیری مردم منطقه بود که که باعث شد کمترین فوتی و مبتلا را داشته باشیم. همه همدل بودند تا یک نفر فوتی کمتر باشد.در سایر حوزه ها هم دور از دسترس نیست که با یک همدلی این اتفاق بیفتد. شعار مدیریت شهری این است که تهران شهری برای همه و این یعنی عدالت در برخورداری و دسترسی که نیازمند عزمی همه جانبه است.

کلهری با تاکید بر اینکه شهرداری منطقه ۱۷ به توسعه دوچرخه سواری اهتمام دارد اذعان داشت: در منطقه ۱۷ با تعاملی که با آموزش و پرورش داشتیم می خواهیم دوچرخه را جانشین سرویس مدرسه کنیم. به این قضیه از دو زاویه نگاه می کنیم. یکی اینکه دوچرخه بهترین وسیله حمل و نقلی و پاک است به خصوص در دوران کرونا که قطع کننده زنجیره انتقال است.دوم اینکه بپیذیرم که بچه های ماسرگرمی شان موبایل و تبلت است و باید فکری به حال آینده آنها بکنیم. باید مسیر امن و پیوسته درست کنیم که هم پیاده راه ما باشد و هم دوچرخه امن. دوچرخه می تواند ورزش و تفریح باشد.

شهردار منطقه ۱۷ به کمبود فضای سبز در این منطقه اشاره کرده و ادامه داد: به لحاظ مساحت و ریالی در سال ۹۸ بیشترین فضای سبز و باغ را ما خریدیم و نگذاشتیم که باغ و فضای سبز به برج آهن تبدیل شود. حدود ۲۳ میلیارد تومان اعتبار را به این قضیه اختصاص دادیم.دو محل مقدم و جلیلی به طور مطلق فضای سبز ندارد که قصد داریم برای آنها اقداماتی انجام دهیم.

کلهری با اشاره به اینکه باید منطقه ۱۷ را با پروژه های فرا منطقه ای و حرفه ای بشناسند گفت: با تفاهم نهایی که وزیر راه و شهرسازی با دکتر حناچی داشت محور نیلوفری دراختیار شهرداری قرار گرفت تا یک برنامه فرا منطقه ای رقم بخورد و یک طراحی فاخر و شیک را شاهد باشیم. در باغراه سلامت هم که از ایستگاه بریانک به ایستگاه زمزم وصل می شود می خواهیم طوری عمل کنیم که مردم از سایر مناطق به اینجا بیایند.

مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران در بازدید ۱۰۰دقیقه ای در جریان پروژه های در حال انجام یا به پایان رسیده این منطقه قرار گرفت.فراهانی همچنین در جریان این بازدید به بحث و تبادل نظر با شورایاران منطقه ۱۷ پرداخت و بر اهمیت نقش آنها در پیشبرد مسائل شهری و لزوم تعامل تمامی معاونین شهرداری با شورایاران و بهره گیری از نظرات آنها تاکید کرد. در این نشست شورایاران منتخب مردم از محلات مختلف منطقه ۱۷ به نقطه نظرات خود پرداختند و به مسائلی چون ابطال مصوبه فعالیت شورایاران، بافت فرسوده منطقه، تراکم جمعیت بالا، وجود خط آهن در منطقه مسکونی،مشکلات نهرها و پل های عابر پیاده در منطقه پرداخته و ضمن تشکر از شهرداری منطقه ۱۷ برای حل بسیاری از این معضلات خواستار دستور برای تامین بودجه مناسب برای پروژه های کوچک محور و حل معضلات منطقه شدند.

پس از آن عضو شورای شهر تهران همراه با محمود کلهری شهردار منطقه ۱۷ و معاونین به بازدید از نواحی و خیابان های منطقه پرداخته و بر روند پروژه های در حال انجام یا به پایان رسیده نظارت کردند.

در جریان این بازدید،فراهانی و هیات همراه ابتدا به خیابان خردپی رفته و از نهرهایی که در این منطقه ساخته و باعث شده تا نظافت به خانه ها برگردد بازدید کردند.

سپس در جریان آزاد سازی وتخریب ۲۳ خانه سازمان اوقاف قرار گرفتند که قرار است به فضای سبز بوستان زائر که در قمست شرقی امامزاده حسن است منتقل شود.

عضو شورای شهر تهران در جریان این بازدید سپس به سمت کوچه نیازمند در خیابان مهمان نوازان رفته و بر روند نهرسازی در این کوچه و ترمیم پله های آهنی آنجا نظارت کردند.

بازدید از باغ راه سلامت و همچنین پروژه نیروگاه خورشیدی ستاد بحران از دیگر بازدیدهای صورت گرفته بود و عضو شورای شهر تهران سپس از مسیر دوچرخه خیابان متین و باغ پروانه در بوستان بهاران هم دیدن کرد، نهرسازی در خیابان فرخنده و پیاده رو سازی در خیابان مقدم بخش پایانی بازدید فراهانی عضو شورای شهر تهران از منطقه ۱۷ بود.
کد مطلب: 20622