معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت؛
همکاری سازمان انرژی اتمی با صنعت داروسازی
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، گفت: با تلاش محققان موفق شدیم ۲۲ داروی بیولوژیک را در کشور تولید کنیم.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۶
 
همکاری سازمان انرژی اتمی با صنعت داروسازی
 
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، گفت: با تلاش محققان موفق شدیم ۲۲ داروی بیولوژیک را در کشور تولید کنیم.

به گزارش تحریرنو ؛ رضا ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در افتتاحیه هجدهمین کنگره آسیایی داروسازی بالینی و نهمین همایش داروسازی بالینی ایران اظهار داشت: یکی از افتخارات بخش سلامت کشور این است که داروسازان توانمند کشورمان موفق شدند ۹۷ درصد از داروهای مورد نیاز بیماران را در داخل کشور تولید کنند.

وی با بیان اینکه این موفقیت نقش بسزایی در کاهش قیمت داروها دارد، گفت: همین موضوع باعث شد که قیمت دارو در کشور ایران نسبت به سایر کشورهای دنیا بسیار مناسب‌تر باشد که امیدواریم با حمایت بیمه‌ها دسترسی و قیمت‌ها مناسب‌تر شود.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ادامه داد: دانشمندان ما موفق شدند که ۲۲ داروی بیولوژیک را در کشور تولید کنیم که اگر این اتفاق نمی‌افتاد امکان مصرف آسان آنها وجود نداشت.

ملک‌زاده خاطرنشان کرد: علم داروسازی در جهان رو به پیشرفت است و برگزاری این همایش‌ها باعث تبادل اطلاعات و تجارب و همچنین پیشرفت داروسازی کشور خواهد شد.

وی گفت: در این جلسه شرکت‌های دارویی تشویق شدند که بودجه بخش تحقیقاتی خود را افزایش دهند و در این زمینه سرمایه‌گذاری کنند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در پایان در زمینه رادیوداروها توضیح داد: در این باره نیز تا حدود زیادی خودکفا هستیم و کمک و همکاری سازمان انرژی اتمی با صنعت داروسازی باعث شده تا بتوانیم نیازهای کشور را برطرف کنیم.

نهمین همایش داروسازی بالینی ایران و هجدهمین کنگره آسیایی داروسازی بالینی با محوریت داروسازی بالینی ، داروسازی بیمارستانی ، فارماکواپیدمیولوژی ، فارماکواکونومی ، فارماکوژنومیکس، فارماکوکینتیک، فارماکودینامیک از امروز ۳۰ خرداد لغایت ۱ تیر در مرکز همایش های رازی با حضور سخنرانانی از کشورهای آلمان، انگلستان، آمریکا، کانادا، چین، سنگاپور، اندونزی، فیلیپین، هند مالزی، تایلند، امارات، عربستان، پاکستان، ویتنام، نپال و نیجریه در حال برگزاری است.
کد مطلب: 16131