پیروز حناچی؛
با افرادی که در بارش برف اخیر عملکرد مناسبی نداشتند برخورد شد
شهردار تهران با اشاره به گزارش زیرمجموعه مدیریت شهری درباره اقدامات مربوط به بارش برف گفت این گزارش ارائه شده است و با افرادی که در این زمینه عملکرد مناسبی نداشتند برخورد شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۷
 
با افرادی که در بارش برف اخیر عملکرد مناسبی نداشتند برخورد شد
 
شهردار تهران با اشاره به گزارش زیرمجموعه مدیریت شهری درباره اقدامات مربوط به بارش برف گفت این گزارش ارائه شده است و با افرادی که در این زمینه عملکرد مناسبی نداشتند برخورد شد.

به گزارش تحریرنو از شهرنوشت، پیروز حناچی صبح امروز در حاشیه افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های مشارکتی، عمرانی و ترافیکی در منطقه ۱۷ گفت: منطقه ۱۷ منطقه‌ای پرتراکم است که در جنوب تهران قرار دارد و براین اساس، افزایش خدمات رسانی در این محدوده برای شهرداری از اولویت برخوردار است. تلاش می‌کنیم با قیمت پایین خدمات لازم را به شهروندان ارائه دهیم. بخشی از پروژه‌هایی که امروز افتتاح شدند مربوط به هوشمندسازی معابر اصلی است، احداث یک پارک و تملک تعدادی پلاک برای ایجاد بسترهای خدمات رسانی عمومی از دیگر مواردی است که امروز افتتاح می‌شود.

حناچی با اشاره به گزارش زیرمجموعه شهرداری تهران درباره اقدامات مربوط به بارش برف تصریح کرد: این گزارش ارائه شده است و ما بدون این که سر و صدا کنیم با افرادی که فکر می‌کردیم در این زمینه عملکرد مناسبی نداشتند برخورد کردیم، اما چون بحث داخلی بود آن را رسانه‌ای نکرده‌ایم.

شهردار تهران درباره میزان خسارات حاصل از ناآرامی‌های اخیر در تهران گفت: این خسارات برآورد شده است که البته در تهران خیلی گسترده نبود. تنها چند خودرو، یک دستگاه اتوبوس بی آر تی و یکی از نواحی آسیب دیده‌اند.

حناچی درباره نصب فیلتر دوده در اتوبوس‌ها نیز عنوان کرد: فیلتر دوده در حال نصب روی برخی خودروهاست و ما تلاش می‌کنیم با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان مشکل واردات این محصول را حل کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره آلودگی هوای تهران در روزهای اخیر گفت: ما در این فصل از سال با پدیده وارونگی هوا مواجه هستیم که آلودگی به سطح زمین می‌آید. در این شرایط باید منشاء آلودگی در درجه اول کنترل شود که ما در این زمینه تلاش‌هایی کردیم و محدودیت برای تردد شبانه خودروهای سنگین و کمتر استفاده کردن از خودروهای شخصی گذاشتیم. من همین جا به خاطر شرایط سختی که مردم برای استفاده از حمل و نقل عمومی در مواقع اوج تردد با آن مواجه هستند، عذرخواهی می‌کنم.

شهردار تهران با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای توسعه حمل و نقل عمومی در پایتخت بیان کرد: برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی، دولت خط اعتباری تامین کرده است و تلاش می‌کنیم تعدادی از واگن‌ها و اتوبوس‌هایی که وارد می‌شوند به صورت ساخته شده باشند تا بتوانیم زودتر وارد ناوگان حمل و نقل عمومی کنیم. مناسب بودن شرایط اقلیمی و ایجاد جریان هوای زیر ۱۰ متر نیز بر وضع هوا تاثیرگذار است که البته این بخش در اختیار ما نیست. این جمله‌ای است که قبلا هم مطرح کردم و رسانه‌ها درباره آن با من شوخی کردند.

وی همچنین درباره طرح شهرداری برای ایجاد مسکن‌های کم متراژ در پایتخت گفت: در این زمینه روی متراژ مسکن صحبت نشد، اما شیوه‌های طراحی می‌تواند حتی یک واحد کوچک را هم فاخر کند. ما لایحه آن را به دولت ارائه کرده‌ایم و اجرای آن برعهده بخش خصوصی است تا این نوع مسکن به خانواده‌های جوان اختصاص یابد.

حناچی درباره تغییر زمان در طرح ترافیک و پاسخ به درخواست نیروی انتظامی عنوان کرد: نامه رئیس محترم پلیس تهران را پاسخ داده‌ایم اما منتشر نکرده‌ایم. در مورد کاهش ساعت، نمودارها نشان می‌داد با یک ساعت کاهش به جهت آلودگی و ترافیک تغییری اتفاق نمی‌افتاد و به همین دلیل با کاهش یک ساعتی موافقت شد.

شهردار تهران درباره ارائه مشوق‌های شهرداری به نوسازی بافت‌های فرسوده هم گفت: امتیازاتی که ما برای بافت‌های فرسوده داشتیم هیچ کدام حذف نشده است، در مورد تسهیلات تشویقی بانک‌ها اما وقفه‌هایی ایجاد شده است که تلاش می‌کنیم بر طرف شود. در جنوب تهران هم تسهیلات دیگری را برقرار می‌کنیم که این مشوق‌ها تاثیر داشته باشد.
کد مطلب: 19921