عضو شورای شهر تهران؛
منطقه۱۷ در توسعه دوچرخه سواری پیش قراول است
حجت نظری عضو شورای شهر تهران در جریان بازدید از مناطق جنوبی تهران با اشاره به اهمیت توسعه اماکن ورزشی گفت: معتقدم رکاب زنی نوجوانان و جوانان و حضور آنها در اماکن ورزشی می تواند سهم بسزایی در افزایش سلامت و نشاط شهروندان داشته و به توسعه شهری و کاهش آلودگی محیط زیست و آلاینده های محیطی منجر شود.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۳
 
منطقه۱۷ در توسعه دوچرخه سواری پیش قراول است
 
حجت نظری عضو شورای شهر تهران در جریان بازدید از مناطق جنوبی تهران با اشاره به اهمیت توسعه اماکن ورزشی گفت: معتقدم رکاب زنی نوجوانان و جوانان و حضور آنها در اماکن ورزشی می تواند سهم بسزایی در افزایش سلامت و نشاط شهروندان داشته و به توسعه شهری و کاهش آلودگی محیط زیست و آلاینده های محیطی منجر شود.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۷؛ حجت نظری رییس کمیته ورزش شورای شهر تهران با حضور در زمین چمن تهران گفت: اگر بر این باور باشیم، در کارهایی که می خواهیم خالص و مخلص اقدام کنیم. این حتما در کارنامه عمل مان ثبت خواهد شد. تلاش کرده ایم که در دوره جاری فارغ از نام گذاری که در اماکن و معابر داشتیم تاکنون ۴۰ درصد از نام گذاری های معابر به نام شهدا بوده است. در کنار این تلاش کرده ایم با برنامه های متعدد فرهنگی و با کمک شهرداران و مدیران مناطق، بتوانیم آنچه در توان مدیریت شهری است، در خدمت عزیزان ایثارگر باشیم.

حجت نظری در پاسخ به این سوال که اقدامات منطقه۱۷ را در راستای توسعه دوچرخه سواری در بین دانش آموزان منطقه چگونه ارزیابی می کند، گفت: اینکه دانش آموزان می توانند از دوچرخه هایی که منطقه در اختیارشان گذاشته، استفاده کنند. توانسته ایم فرهنگ استفاده از دوچرخه و استفاده نکردن از خودرو را در میان این قشر ترویج کنیم. با این اقدام به نوعی در سلامت دانش آموزان می توانیم اثرگذار باشیم. و این قشرن مسیر مدرسه تا منزلشان و بر عکس را با ورزش و تحرک بدنی رفت و آمد کنند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اجرای طرح های تعاملی گفت: خوشحالم از اینکه منطقه ۱۷ در این مسیر پیشقراول شده و امیدوارم که این اتفاق همزمانی که در دیگر مناطق تسری پیدا می کند، در مدارس دیگر منطقه نیز توسعه یابد. مناطق از منطقه ۱۷ در این زمینه باید الگو بگیرند. معتقدم اگر دانش آموزان بتوانند با یکدیگر هماهنگ باشند و به طور دسته جمعی مسیر مدرسه تا منزل را رکاب بزنند، اتفاقا فعالیت مفرحی است و در عین حفظ سلامت جسم به سلامت روان شان نیز کمک می کند.

وی با تقدیر از اجرای این طرح تصریح کرد: لازم است که در همه مناطق شهر تهران این اقدام اجرا شود و شاهد توسعه دوچرخه سواری در میان دانش آموزان باشیم. خوشحالم از اینکه منطقه ۱۷ در این مسیر پیشقراول شده و امیدوارم که این اتفاق همزمانی که در دیگر مناطق تسری پیدا می کند، در منطقه۱۷ نیز با همراهی آموزش و پرورش شاهد این باشیم که مدارس دیگری هم به این طرح پیوسته اند. این آمادگی وجود دارد که مدیریت شهری بیشتر در این حوزه ورود کند و دوچرخه های بیشتری به شرط آن که آموزش و پرورش نیز پای کار باشد در اختیار این نهاد و دانش آموزان قرار دهد. امیدوارم که سایر مناطق نیز از این اقدام الگو بگیرند. از این باب جا دارد از شهردار منطقه به عنوان شورع کننده، تشکر کنم.

نظری با استقبال از نامگذاری مجموعه های ورزشی در منطقه ۱۷ به نام شهدا گفت: هیج مانعی برای این کار وجود ندارد و اتفاقا استقبال می کنیم. مشتاقیم که فارغ از معابر، فضاهای شهری نیز به نام این عزیزان مزین شود. در نام گذاری های اخیر نیز صرفا به شهدای انقلاب اکتفا نکرده ایم و در این دوره معابری به نام شهدای هسته ای و مدافعین حرم نام گذاری شده است. با توجه به اینکه منطقه ۱۷ شهدای زیادی دارد، این مسئله باید مورد تاکید بیشتری باشد. مردم شهدا را از خود جدا نمی دانند. هیچ نگاه و جریان سیاسی نباید تصور کند شهدا متعلق به خودش است و متعلق بقیه نگاه ها و جریان فکری نیستند. شهدا برای همیشه چراغ راه ما هستند.

حجت نظری در خصوص وضعیت زمین چمن مصنوعی پامچال گفت: از این زمین ورزشی سال گذشته بازدید داشتم، به هیچ وجه قابل استفاده نبود اما امروز با گذشت کمتر از یک سال این مجموعه ورزشی خیلی کیفیت چمن مطلوب بود و عملکرد مدیران شهری منطقه برای احیای آن شایسته تقدیر است. باید تلاش کرد این فضا را بتوانیم برای شهروندان به صورت رایگان حفظ کنیم چرا که این منطقه جزو مناطق کم برخوردار است. امیدوارم این اقدام ادامه داشته باشد و شاهد رضایت حداکثری شهروندان باشیم.

رییس کمیته ورزش شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه شهرداری منطقه۱۷ در حوزه ورزش جزو مناطق برتر است، گفت: اگر بخواهم به عنوان رئیس کمیته ورزش به منطقه ۱۷ نمره بدهم، معتقدم منطقه ۱۷ به لحاظ پرداخت به فضاهای ورزشی و رویدادهای ورزشی از جمله مناطق برتر ماست. باید از معاونت اجتماعی و مدیر ورزش منطقه۱۷ تشکر کنیم.
کد مطلب: 19679