دو خبر از فعالیت های شهرداری منطقه ۱۰ تهران
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه از انعقاد تفاهم نامه همکاری با برخی مساجد سطح منطقه در راستای تفکیک پسماند از مبدا خبر داد.
تاریخ انتشار : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۳
 
دو خبر از فعالیت های شهرداری منطقه ۱۰ تهران
 
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه از انعقاد تفاهم نامه همکاری با برخی مساجد سطح منطقه در راستای تفکیک پسماند از مبدا خبر داد.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۰، امیر رشیدی با تاکید بر اهمیت حفاظت از محیط زیست شهری و تاثیر راهکارهای مدیریتی در خصوص کاهش حجم زباله های شهری گفت: با توجه به اثرات مخرب آلودگی زباله و هزینه های اضافی ناشی از جمع آوری، حمل و نقل، دفع و دفن، این مساله حائز اهمیت بوده و طرح تفكيك و بازيافت زباله‌ها علاوه بر آن‌كه مي‌تواند شهر را از آلودگي‌هاي زيست‌محيطي نجات دهد، در رونق بخشيدن به اقتصاد شهري هم موثر است.

وی افزود: بر همین اساس با هدف ترویج و نهادینه سازی فرهنگ بازیافت در راستای کاهش حجم زباله و حفظ محیط زیست تفاهم نامه همکاری با برخی مساجد منطقه منعقد شد.

رشیدی خاطرنشان کرد: تحویل پسماندهای خشک مساجد در قبال واگذاری مخازن از مفاد این تفاهم نامه است که با استقبال مسئولین مساجد نیز همراه بوده است.

اجرای جشن جمع آوری کتاب در برخی مدارس منطقه ۱۰

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال تحصیلی، طرح جشن جمع آوری کتاب در برخی مدارس منطقه ۱۰ اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۰، سهیلا صادق زاده شهردار منطقه با اشاره به ضرورت اجراي طرح تفكيك پسماند از مبدا گفت: ارتقاء سطح فرهنگ زيست محيطي در بين تمامي اقشار شهروندان از طريق آموزش الگوي صحيح مصرف و جلب همكاري عمومي خصوصا مشارکت آگاهانه و داوطلبانه افراد تاثير مطلوبي بر چرخه بازيافت و حفظ محيط زيست كشورمان دارد و موفقیت آن مستلزم مشارکت هر چه بیشتر شهروندان در بخش های مختلف است.

وی افرود: با برنامه ریزی های صورت گرفته و اجرای تمهیدات مناسب طی سال تحصیلی آگاهی های لازم برای تفکیک پسماند از مبدا با برگزاری دوره های آموزشی برای کادر اداری مدارس، دانش آموزان و والدین آن ها ارائه شده است و بر همین اساس با توجه به اتمام سال تحصیلی طرح جشن کتاب در مدارس اجرا می شود.

شهردار منطقه یادآور شد: در این طرح دانش آموزان در قبال تحویل کتاب های بلا استفاده خود جایزه و اقلام تشویقی دریافت می کنند.
کد مطلب: 15925