معاون مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدرخبر داد؛
کشف بیش از ۲۷۷ تُن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در کشور از ابتدای سال‌جاری
معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۲۷۷ تُن انواع مواد مخدر و روان‌گردان از ابتدای سال جاری در کشور خبر داد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۷
 
کشف بیش از ۲۷۷ تُن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در کشور از ابتدای سال‌جاری
 
معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۲۷۷ تُن انواع مواد مخدر و روان‌گردان از ابتدای سال جاری در کشور خبر داد.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، اسدالله هادی‌نژاد معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: مجموع کشفیات مواد مخدر چهار ماهه سال‌جاری ۲۷۷ تُن است که از این مقدار ۱۱ هزارو ۷۵۹کیلوگرم آن مربوط به هفته اخیر است.

وی با بیان اینکه کشفیات چهار ماهه سال قبل ۲۶۲ تُن بوده است، افزود: کشفیات سال‌جاری به شکل غیررسمی شش درصد افزایش را نشان می‌دهد.

معاون مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: بیشترین حجم مواد مکشوفه از مجموع ۱۱ هزارو ۷۵۹کیلوگرم، مربوط به تریاک به میزان ۱۰ هزار و ۲۹۳کیلوگرم بوده است که ۸۷.۵ درصد مجموع کشفیات را شامل می‌شود.

هادی‌نژاد خاطرنشان کرد: از این میزان، ۱۱۰۷ کیلوگرم حشیش، ۱۳۸ کیلوگرم هروئین، ۶۵ کیلوگرم مرفین،‏‏ ۴۳ کیلوگرم شیشه، ۲۰۰ کیلوگرم مواد پیش‌ساز، ۱۷ هزار و ۴۷۱ عدد قرص روانگردان و ۲۸۰ کیلوگرم سایر مواد کشف و ضبط شده است.

وی با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی ۹۷۵ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۱۲ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.

معاون مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: از مجموع ۲۸۰ لیتر مواد پیش‌ساز مکشوفه در این مقطع، ۱۵۹ لیتر مربوط به استان تهران و مابقی مربوط به استان البرز است.

هادی‌نژاد افزود: از مجموع ۱۷ هزارو ۴۷۱ عدد قرص‌های روانگردان مکشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد به ترتیب با ۸۲۶۱ عدد مربوط به استان سیستان و بلوچستان، ۵۳۸۰ عدد استان هرمزگان، ۱۸۰۳ عدد استان تهران و مابقی مربوط به استان‌های آذربایجان غربی، خراسان شمالی و گلستان است.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۷۹ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به ۶ استان کشور است، ابراز داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۲۶۷۵ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۲۲.۸ درصد کشفیات کشور است و هرمزگان با ۲۴۵۸ کیلوگرم، کرمان با ۱۵۱۹ کیلوگرم، اصفهان با ۱۰۲۲ کیلوگرم، خراسان رضوی با ۱۰۱۱ کیلوگرم و تهران با ۶۲۸ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

هادی‌نژاد بیان کرد: سهم کشفیات سه استان اولویت‌دار حوزه مقابله در شرق کشور یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان از کشفیات کل کشور در هفته مذکور ۵۷ درصد است.

معاون مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر یادآور شد: طی این مدت، ۱۵۷ دستگاه خودرو، ۲۰ دستگاه موتور سیکلت، هفت قبضه سلاح و ۳۰ دستگاه موبایل توقیف شد.
کد مطلب: 16348