مدیرعامل شرکت شهربان و حریم‌بان؛
"سدمعبر" ناشی از بیکاری و اقتصاد است
مدیر شرکت شهربان و حریم‌بان شهر تهران با اشاره به ساماندهی دستفروشان در منطقه ۱۹ در محله عبدل‌آباد گفت: سدمعبر از موضوعاتی است که شهرداری‌ها در تولد آن هیچ نقشی ندارند و در واقع محصول رفتارهای متفاوت ناشی از بیکاری و اقتصاد است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۴
 
"سدمعبر" ناشی از بیکاری و اقتصاد است
 
مدیر شرکت شهربان و حریم‌بان شهر تهران با اشاره به ساماندهی دستفروشان در منطقه ۱۹ در محله عبدل‌آباد گفت: سدمعبر از موضوعاتی است که شهرداری‌ها در تولد آن هیچ نقشی ندارند و در واقع محصول رفتارهای متفاوت ناشی از بیکاری و اقتصاد است.

به گزارش تحریرنو ؛ امیر فتاحیان امروز در نشستی خبری با بیان اینکه طی یک سال گذشته شرکت شهربان و حریم‌بان بدون درگیری و بدون خبرهای منفی اقدامات خوبی را در ارتباط با ساماندهی دستفروشان انجام داد، اظهار کرد: تا پیش از سال گذشته، خبرهای درگیری بسیاری از سوی شرکت شهربان و حریم‌بان منتشر می‌شد که با اقدامات انجام شده توانسته‌ایم خبرهای خوبی را برای مردم در یک سال گذشته داشته باشیم.

مدیر شرکت شهربان و حریم‌بان شهر تهران تصریح کرد: نیروهای شهربان و حریم‌بان در طول یک سال گذشته در بیش از ۱۰۰ هزار ساعت کلاس آموزشی و حرفه‌ای شرکت کردند که این کلاس‌ها عموما با موضوع ارائه خدمات دور از خشونت و رفتارهای غیرحرفه‌ای برگزار شده است.

فتاحیان افزود: خوشبختانه نیروهای شهربان در یک سال گذشته بسیاری از مواقع و شرایط اضطراری از جمله برف و سیل اخیر کمک‌های قابل توجهی داشتند و این در حالیست که شاید اخبار اینگونه اقدامات نیز حتی منتشر نشده باشد.

وی تصریح کرد: رسانه‌ها ظرفیت بالقوه‌ای دارند که می‌توانند مردم را نسبت به حقوشان در حوزه‌های مختلف بویژه در حوزه مربوط به کار نیروهای شهربان و حریم‌بان مطلع کنند.

مدیر شرکت شهربان و حریم‌بان شهر تهران ادامه داد: سدمعبر از موضوعاتی است که شهرداری‌ها در تولد آن هیچ نقشی ندارند و در واقع محصول رفتارهای متفاوت ناشی از بیکاری و اقتصاد است و در واقع شهرداری‌ها باید با افرادی که سد معبر می‌کنند بر اساس قانون شهرداری‌ها برخورد کنند.

فتاحیان با بیان اینکه در گذشته موضوع دستفرشی نیز وجود داشته است، گفت: اگر به حدود ۱۰۰ سال پیش رجوع کنیم، می‌بینیم که دستفروشی‌ها از ایام قدیم فعال بوده‌اند و آنها در سر کوچه‌ها حضور پیدا می‌کردند و بدون هیچ مزاحمتی به خانواده‌ها و اهالی محل خدمت‌رسانی می‌کردند.

وی افزود: هم اینک فرآیند فعالیت دستفروشی‌ها تغییر پیدا کرده و آنها با حضور در معابر موجب مشکلات در معابر شهروندان و حتی خودروهای امدادی و اورژانسی می‌شود و همین امر باعث شده که شرکت حریم‌بان و شهربان با اینگونه افراد برخورد کنند.

مدیر شرکت شهربان و حریم‌بان شهر تهران با تاکید بر اینکه سد معبر بر اساس قانون جرم محسوب می‌شود و تخطی از قانون است، گفت: بر همین اساس شرکت شهربان و حریم‌بان با چنین افرادی برخورد می‌کند، به طوریکه در یک سال گذشته اقدامات قابل توجهی بدون درگیری و خشونت در ارتباط با ساماندهی معابر انجام شده است.

وی افزود: ساماندهی معابری از جمله چهارراه امیراکرم، خیابان ولیعصر، تجریش، پیروزی و ... از موضوعاتی است که شرکت شهربان و حریم‌بان ورود پیدا کرده و اقدامات موثری را انجام داده است.

فتاحیان همچنین به موضوع سد معبر دستروشان و بارفروشان در محدوده خیابان شهرزاد در منطقه ۱۵ اشاره کرد و گفت: کلونی شهرزاد از دیگر مواردی است که به‌زودی در آنجا نیز طرح جمع‌آوری و ساماندهی بارفروشان دست‌فروشان با همکاری نیروی انتظامی اجرا خواهد شد.

وی همچنین به مشارکت نیروی انتظامی در رفع سدمعبرها در معابر شهر تهران اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از اقداماتی که در چند هفته گذشته انجام شده است ساماندهی بازار احسانی عبدل‌آباد است که دستفروشان از این خیابان جمع‌آوری و در یک پارک ساماندهی شده‌اند.

وی در پاسخ به این سؤال که‌ آیا ساماندهی و جانمایی این دستفروشان در پارک اشاره شده قانونی یا غیر قانونی است، گفت: چنانچه مجوزی از سوی شرکت ساماندهی برای ساماندهی این دستفروشان در پاک وجود نداشته باشد این کار غیر قانونی است و ما نیز با آن برخورد خواهیم کرد.

وی گفت: البته بنده در جلسه‌ای نیز شنیدم که آقای تحصیلی مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل نیز از استقرار دستفروشان در این پارک راضی نبودند.
کد مطلب: 19318