تمدید مهلت ثبت‌نام در "دوسالانه مجسمه‌های شهری"
مهلت ارسال آثار برای چهارمین "دوسالانه مجسمه‌های شهری" تا سوم دی‌ماه تمدید شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۴
 
تمدید مهلت ثبت‌نام در "دوسالانه مجسمه‌های شهری"
 
تحریر‌نو: سامانه‌ی چهارمین "دوسالانه مجسمه‌های شهری" برای ثبت آثار هنرمندان از روز ۲۳ آذرماه باز شده‌است و با توجه به استقبال مجسمه‌سازان مهلت شرکت در این رویداد هنری تا سوم دی‌ماه تمدید شده است.

هنرمندان برای حضور در این دوسالانه باید تصویر آثار پیش‌نهادی خود را با کیفیت DPI 300 در فرمت JPG روی سایت جشنواره به نشانی www.tehransculpture.zibasazi.ir آپلود کنند. هر هنرمند می‌تواند حداکثر سه اثر در این سامانه ثبت کند. هم‌چنین تصویر آثار پیش‌نهادی باید از زوایای مختلف با کیفیتی باشد که کاملا معرف و نشان‌دهنده‌ی ویژگی‌های حجمی اثر باشد. در صورت ارائه‌ی اثر به‌صورت مجموعه یا چیدمان باید در زمان ثبت‌نام، مشخصات دقیق توسط هنرمند به دبیرخانه اعلام شود.

چهارمین "دوسالانه مجسمه‌های شهری" به‌منظور ارتقای هنر مجسمه‌سازی برای فضا‌ها و مکان‌های شهری با هدف ارائه آخرین دست‌آوردهای هنرمندان کشور در زمینه‌ی مجسمه‌های شهری به‌همت سازمان زیباسازی شهر تهران بهمن‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.

این دوسالانه رویکردهایی مانند توجه به فرهنگ ایرانی اسلامی و ترویج آثار روایی مانند داستان‌های مشهور ملی و مذهبی، نوآوری و خلاقیت در زمینه‌ی ایده، روش‌های اجرایی و کاربرد مواد و مصالح جدید و هم‌چنین ارتباط طرح و ایده با هویت معماری و فضاهای شهر تهران را مدنظر قرار داده است.

بهروز دارش، ایرج محمدی، حمید شانس، رضا قره‌باغی و ریما اسلام‌مسلک هیئت انتخاب این دوسالانه و مرتضی نعمت‌الهی، نادر قشقایی، مهرداد ایروانیان، کوروش گلناری و کامبیز صبری آثار چهارمین دوسالانه مجسمه‌های شهری را داوری خواهند کرد.

آثاری که به نمایشگاه چهارمین دوسالانه‌ی مجسمه‌سازان زیباسازی شهرداری تهران با هنرمندانی که توان ساخت و نصب آثار را تا پایان سال ۱۳۹۳ داشته باشند، در همین سال، قرارداد ساخت تنظیم خواهد کرد.

چهارمین "دوسالانه مجسمه‌های فضای شهری" به ریاست جمال کامیاب و به دبیری محسن سلیمانی بهمن‌ماه در تهران برگزار خواهد شد.

هادی مظفری، بهروز دارش، حمید شانس، کامبیز صبری و ریما اسلام‌مسلک نیز شورای سیاست‌گذاری این دوسالانه را تشکیل می‌دهند.
کد مطلب: 2045