فیلم "خداحافظی طولانی" تحویل دبیرخانه‌ی جشنواره شد
فیلم "خداحافظی طولانی" نهمین فیلم فرزاد موتمن که یک درام عاشقانه‌ی کلاسیک است، تحویل دبیرخانه‌ی جشنواره‌ی فیلم فجر شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۴
 
فیلم "خداحافظی طولانی" تحویل دبیرخانه‌ی جشنواره شد
 
فیلم "خداحافظی طولانی" نهمین فیلم فرزاد موتمن که یک درام عاشقانه‌ی کلاسیک و به تعبیر خود موتمن درام کارگری‌ است، تحویل دبیرخانه‌ی جشنواره‌ی فیلم فجر شد تا پس از تایید هیات انتخاب به لیست فیلم‌های حاضر در بخش مسابقه سی و سومین جشنواره فیلم فجر اضافه شود.

به گزارش تحریرنو، فرزاد موتمن درباره‌ی فیلم جدیدش گفت: فیلمی که می‌خواهد فرمی عاشقانه داشته باشد، باید روایت‌گر نزدیک‌شدن آدم‌ها به‌هم یا دور شدن آن‌ها از هم باشد و این‌که چه‌گونه بتوان این داستان را باور‌پذیر جلوه داد و در فضا و جغرافیای متفاوت آن‌را به تصویر کشاند، هنر کارگردان است.

سعید آقاخانی، ساره بیات و میترا حجار بازیگران اصلی این فیلم هستند.

فرزاد موتمن، پیش از این هشت فیلم بلند دیگر را نیز جلوی دوربین برده است، شاید "شب‌های روشن" یکی از به‌یادماندنی‌ترین کارهای یک‌دهه‌ی اخیر او باشد اما فیلم سال قبل، "سایه روشن" شخصی‌ترین فیلم موتمن است.

"خداحافظی طولانی" عاشقانه‌ای در فضای کارگری و صنعتی‌ است و ماجرای مردی‌ را روایت می‌کند که از اتهام یک قتل جنجالی تبرئه شده، ولی جامعه و اطرافیانش هنوز به‌عنوان مجرم نگاهش می‌کنند. مرد که درگیر یک رابطه‌ی عاطفی است، برای تداوم عشق و زندگی باید بر این بحران غلبه کند.

برخی عوامل فیلم عبارت‌اند از:
نویسنده: اصغر عبدالهی، تدوین: ژیلا ایپکچی، دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز: رضا بختیاری‌نیک، مدیر فیلم‌برداری: مرتضی غفوری، طراح صحنه و لباس: جهانگیر میرزاجانی، صدابردار: امیر نوبخت، طراح گریم: میشا جودت، جلوه‌های ویژه: آرش آقابیک، مدیر تولید: میثم کائد، مشاور رسانه‌ای: شیوا آبا، تهیه‌کنندگان: فرزاد موتمن و علی حضرتی.

سرمایه‌گذار و مجری طرح این فیلم نیز علی حضرتی است که پیش از این تهیه‌کنندگی در زمینه‌ی تئاتر هم در کارنامه‌اش دیده می‌شود.
کد مطلب: 2054