با تجلیل از دو استاد برجسته هنرهای تجسمی؛
نمایشگاه معماری "خاک وطن" امروز افتتاح می شود
نمایشگاه اسکیس، کروکی و راندو "خاک وطن" با نمایش آثاری از سمیرا کاظمی امروز-جمعه ۲۲ اردیبهشت- با تجلیل از دکتر مرتضی صدیق و دکتر سیاوش تیموری در گالری هنری برسام افتتاح می شود.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۳
 
نمایشگاه معماری "خاک وطن" امروز افتتاح می شود
 
نمایشگاه اسکیس، کروکی و راندو "خاک وطن" با نمایش آثاری از سمیرا کاظمی امروز-جمعه ۲۲ اردیبهشت- با تجلیل از دکتر مرتضی صدیق و دکتر سیاوش تیموری در گالری هنری برسام افتتاح می شود.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی نمایشگاه؛ "خاک وطن" نمایشگاه اسکیس، کروکی و راندو سمیرا کاظمی هنرمند تجسمی است که زیر نظر دکتر مرتضی صدیق از امروز-جمعه ۲۲ اردیبهشت- آغاز به کار می کند. افتتاحیه این نمایشگاه از ساعت ۱۶ امروز با تقدیر از دکتر مرتضی صدیق و دکتر سیاوش تیموری برگزار خواهد شد.

سیاوش تیموری متولد تیرماه ۱۳۱۶ در تهران و دارای مدرک دکترای معماری در مدرسه بوزار پاریس است. طراحی مجموعه های مسکونی در ویل ژونیف، آپارتمان های برج آفتاب، نیس، طراحی مرکز صنعتی و سینماتوگرافی سن ژرمن آن لی، طراحی مرکز بهداشتی وابسته به دانشکده پزشکی دانشگاه پاریس، طراحی مجموعه بندر تفریحی ویل فرانش و مارینا خلیج فرشتگان، سرپرست گروه و طراح پایانه متروی سریع السیر حومه پاریس، ارائه طرح های مسکن و بیمارستان در کشور کامرون و طراحی، اجرا و ساخت بیش از صد و پنجاه پروژه در داخل و خارج از کشور از جمله اقدامات حرفه ای وی است.

مرتضی صدیق نیز متولد ۱۳۵۵ و دارای مدرک دکترای معماری از دانشگاه علم و صنعت تهران است. وی سابقه تدریس در دانشگاه های شهید رجایی، هنر اسلامی تبریز، دولتی قم، مرکز آموزش عالی انقلاب اسلامی، دانشگاه بین المللی چابهار و... را دارد. وی عضو شرکت مشاوره پایه یک طاها، مشاور شهرداری قم و انجمن صنفی معماران و کسب بیش از ۲۱ عنوان لوح تقدیر از مراکز معتبر علمی و تحقیقاتی کشور، داوری جشنواره خوارزمی، ارائه بیش ۱۷ مقاله علمی ـ پژوهشی و ISI در نشریات معتبر علمی بین المللی و تالیف بیش از ۶۰ جلدکتاب مرجع آموزشی معماری و... را در کارنامه کاری خود دارد.

شایان ذکر است نمایشگاه "خاک وطن" شامل ۵۸ اثر با طرح های ابتکاری بر دستمال کاغذی، مواد شوینده، قیر و نفت، چوب کبریت و... است. این آثار همچنین بعد از پایان مهلت نمایش در تهران در برخی از کشورهای اروپایی نظیر آلمان نیز برگزار خواهد شد. این نمایشگاه به مدت یک هفته در گالری هنری برسام به نشانی خیابان ولیعصر، بالاتر از زرتشت، کوچه پرستو، پلاک ۲۲، واحد ۱ در موسسه فرهنگی هنری برسام برپاست.

ورود برای عموم علاقه مندان به هنرهای تجسمی در این رویداد هنری که در حوزه هنر معماری و با رویکرد ابداعانه و خلاقانه در بهره گیری از مواد برگزار می شود، آزاد است. همچنین مدیریت اجرایی این رویداد را اشکان درویشی و روابط عمومی آن را رکسانا قهقرایی برعهده دارند.
کد مطلب: 11713