مدیرعامل بانک ملی ایران خبرداد؛
شروع فعالیت شعبه هنگ کنگ (Melli Bank (PLC
مدیرعامل بانک ملی ایران از آغاز فعالیت دوباره شعبه هنگ‌کنگ (Melli Bank (PLC خبر داد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۴
 
شروع فعالیت شعبه هنگ کنگ (Melli Bank (PLC
 
مدیرعامل بانک ملی ایران از آغاز فعالیت دوباره شعبه هنگ‌کنگ (Melli Bank (PLC خبر داد.

به گزارش تحریرنو ؛ محمدرضا حسین‌زاده مدیرعامل بانک ملی ایران با بیان اینکه یکی از اقدامات لازم برای رفع موانع شروع فعالیت این شعبه، انتخاب و معرفی موسسه معتبر و مستقل به منظور تهیه گزارشی درخصوص آمادگی شعبه بود، گفت: در این رابطه موسسه معتبر و شناخته شده «ارنست اند یانگ» بر اساس ضوابط خاص انتخاب و به مرجع نظارتی هنگ کنگ معرفی ‌شد.

مدیرعامل بانک ملی ایران اظهارکرد: از اقدامات دیگر برای شروع فعالیت شعبه هنگ کنگ، انجام ضوابط احتیاطی طبق تشخیص موسسه منتخب و سپس تایید اقدامات انجام گرفته توسط موسسه مذکور برای ارائه به مرجع نظارتی هنگ کنگ بود که اقدامات لازم در این باره براساس استانداردهای بین‌المللی به عمل آمد.

وی افزود: مرجع نظارتی هنگ کنگ نیز گزارش نهایی ارائه شده توسط موسسه منتخب را معتبر و آمادگی شعبه برای شروع فعالیت بانکی را مورد تایید قرارداد و به این ترتیب موافقت خود را با شروع فعالیت شعبه هنگ کنگ (Melli Bank (PLCاعلام کرد.

حسین‌زاده گفت: ( Melli Bank (PLCلندن نیز در ۲۴ شهریورماه جاری (۱۵ سپتامبر ۲۰۱۷) اعلام موافقت مرجع نظارتی بانکی هنگ کنگ برای شروع فعالیت شعبه هنگ کنگ را با درج اطلاعیه‌ای در سایت خود به آگاهی عموم رساند و بدین ترتیب این شعبه، هم‌اکنون آمادگی ارائه هرگونه خدمات بانکی را برای مراجعان و درخواست‌کنندگان دارد.

وی تاکید کرد: مواردی از جمله دریافت تاییدیه مربوط به شروع فعالیت شعبه، نیازمند حل و فصل موانع پیچیده و متعددی برای تامین رضایت و موافقت مسئولان نظارتی هنگ‌کنگ بود که لازم می دانم در این ارتباط از همکارانم در (Melli Bank (PLC تقدیر کنم.

حسین‌زاده ادامه داد: البته در این رابطه نمایندگان (Melli Bank (PLCدیداری نیز با جناب فاخری سرکنسولی کشورمان در هنگ کنگ و ماکائو داشتند و مراتب قدردانی خود را از مساعدت‌های صورت گرفته اعلام کردند.

بانک ملی ایران سهامدار اصلی (Melli Bank (PLCلندن است.
کد مطلب: 13153