از سوی معاون ورزش بانوان سازمان ورزش شهردار مطرح شد؛
ویژه برنامه های تابستانی ویژه بانوان
معاون ورزش بانوان سازمان ورزش شهرداری ویژه برنامه های تابستانی را تشریح کرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۱
 
ویژه برنامه های تابستانی ویژه بانوان
 
معاون ورزش بانوان سازمان ورزش شهرداری ویژه برنامه های تابستانی را تشریح کرد.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، مرجان میرزایی قاضی، معاون ورزش زنان این سازمان گفت: با آغاز فصل تابستان ده ها برنامه ورزشی در قالب ۶ عنوان مسابقات محله، المپیاد خورشید، مسابقات منطقه ای، مسابقات اقشار و گروه های خاص و مهارت های پایه ویژه کودکان زیر ۷ سال برای دختران و زنان تهرانی در نظر گرفته شده است.

معاون ورزش بانوان سازمان ورزش شهرداری با اشاره به اینکه مسابقات قهرمان محله در مناطق ۲۲گانه تهران از ابتدای فصل در حال برگزاری است، افزود: ۲۳ رشته مختلف برای این رقابت ها معرفی شده و هریک از مناطق با توجه به پتانسیل منطقه خود انتخاب می کنند؛ علاوه بر آن ۱۰ رشته برای اجرا در مسابقات یادشده الزامی است.

والیبال، بسکتبال، داژبال، دو ومیدانی، بدمینتون، تنیس روی میز، دارت، ایروبیک، آمادگی جسمی، بومی و محلی، شطرنج، طناب زنی، رزمی، اسکیت، راگبی، اسکواش، فریزبی، بهکاپ، مچ اندازی، ایرهاکی و فلوربال از جمله رشته هایی است برای رقابت های قهرمان محله پیش بینی شده است.

میرزایی در خصوص المپیاد خورشید که به مناسبت دهه کرامت برگزار خواهد شد، اظهار کرد: این مسابقات در دو بخش تیمی و انفرادی با حضور خویشاوندان سببی و نسبی و مادران و فرزندان اجرا می شود.

وی با بیان اینکه سازمان ورزش شهرداری تهران در صدد است تا فضا را برای ورزش تمام اقشار فراهم سازد، خاطرنشان کرد: رقابتهای ورزشی دو و میدانی و تنیس روی میز برای اوتیسم و سندروم داون، مسابقات شطرنج، دارت و تنیس روی میز ویژه بیماران ام اس و اعصاب و روان در نظر گرفته شده است.همچنین کودکان کار می توانند در مسابقات طناب کشی، مارپله، مینی گلف، پرتاب حلقه بسکتبال و فوتبال روی میز باهم رقابت کنند.

مهارت پایه ویژه کودکان زیر ۷ سال از دیگر برنامه های معاونت ورزش بانوان برای دختران در تابستان امسال است. میرزایی در این باره گفت: این مسابقات به مناسبت میلاد حضرت معصومه(س) و روز دختر برگزار خواهد شد و شرکت کنندگان مهارت خود را در پرتاب توپ به سبد بسکتبال، عبور از مسیر صعب العبور، توپ سواری، ایستگاه بازی های تمرکزی، ایستگاه بازی های بومی و ایستگاه تعادلی می آزمایند.

معاون ورزش بانوان سازمان ورزش شهرداری تهران در خاتمه سخنانش به برگزاری مسابقات ورزشی منطقه ای در سطح مناطق ۲۲گانه اشاره و تصریح کرد: مرحله محله ای این رقابت ها از ابتدای سال آغاز شد و مرحله منطقه ای آن در تابستان در ۲۲ رشته پیگیری می شود.
کد مطلب: 16231