معاون پرورشی و فرهنگی اعلام کرد؛
پایگاه های تابستانی دانش آموزان خودگردان هستند
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر با تاکید بر برپایی ۲۵ هزار پایگاه های تابستانی اوقات فراغت دانش آموزان گفت: این پایگاهها به صورت رایگان و خودگردان است و شهرستان ها در صورت نیاز نرخ موردنظرشان را مصوب می کنند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۰
 
پایگاه های تابستانی دانش آموزان خودگردان هستند
 
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر با تاکید بر برپایی ۲۵ هزار پایگاه های تابستانی اوقات فراغت دانش آموزان گفت: این پایگاهها به صورت رایگان و خودگردان است و شهرستان ها در صورت نیاز نرخ موردنظرشان را مصوب می کنند.

به گزارش  تحریرنو ؛ مهدی فیض امروز دوشنبه ۲۹ خرداد در نشست خبری فعالیت های تابستانی و غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان با تاکید بر اینکه ۲۵ هزار پایگاه برای تابستان امسال درنظرگرفته شده است گفت: سال گذشته ۲۲ هزار و ۵۰۰ پایگاه بود اما امسال آن را به ۲۵ هزار افزایش داده ایم که این پایگاه ها می توانند کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مدارس، کانون های تربیتی و یا مکان های مناسب دیگر باشند.

وی در مورد شهریه پایگاه های تابستانی گفت: پایگاه ها به صورت خودگردان اداره خواهند شد و برخی دوره هایی که در آن برگزار می شود رایگان است. البته ما بودجه اندکی را برای اداره این پایگاه ها در نظر گرفته ایم و می دانیم که کافی نیست.

فیض گفت: شهریه های این پایگاه ها متنوع است به شکلی که برخی دوره ها رایگان است ، برخی دوره ها با نرخ مصوب آموزش و پرورش است و برخی دوره ها را نیز آموزش و پرورش شهرستان ها نرخ آن را تعیین خواهند کرد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر با اشاره به اینکه ۵ محور برای فعالیتهای تابستانی دانش آموزان دیده شده است گفت: محور اعتقادی و معرفتی، محور علمی و پژوهشی، محور فرهنگی و هنری، محور مهارت آموزی، کار آموزی، کار افرینی و سازندگی و محور تربیت بدنی و سلامت ۵ محوری هستند که برای حدود ۵ میلیون نفر دانش آموز پیش بینی کرده ایم . این رقم در سال گذشته حدود ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بود.

وی گفت: برای فعالیتهای تابستانی امسال حدود ۵ میلیون نفر -روز برنامه طراحی شده است که سیاست ما استفاده حداکثری از ظرفیت های درون سازمانی و برون سازمانی است. قصد داریم از تمام ظرفیت های داخلی و همچنین ظرفیت های برون سازمانی مانند هلال احمر، سازمان فنی حرفه ای، بسیج دانش آموزی و اتحادیه و غیره استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه سازمان دانش آموزی در فعالیت های تابستانی امسال قرار است یک اردو با حضور ۱۵ هزار عضو پیشفر در ۵ قطب و همچنین یک اردوی ویژه آموزش خبرنگاری برای یک هزار دانش آموز خبرنگار سراسر کشور برگزار کند گفت: در مجموع ۱۰ اردو برای این بخش طراحی شده که هر کدام از آنها ۵ روز است ضمن اینکه غیر از این اردو یک اردوی مستقل ویژه دانش آموزان برای تمرین زندگی نیز خواهیم داشت.

وی ادامه داد: در این اردوی ویژه، دانش آموزان زندگی واقعی را در یک فضای اردویی به صورت شبیه سازی شده تمرین خواهند کرد یعنی همه کار را خودشان می کنند مانند پخت و پز، شستن لباسها و غیره. این کار می تواند بار مسئولیتی را که آنها قرار است در آینده بر دوش بگیرند به آنها آموزش دهد.
کد مطلب: 12091