برای حضور در فجر سی‌وچهارم؛
امکان رقابت نهایی بین ۲ فیلم انیمیشن
با نزدیک‌شدن به زمان برگزاری جشنواره‌ی فیلم فجر جزئیاتی از داوری انیمیشن‌های متقاضی این رویداد سینمایی مشخص شد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۸
 
امکان رقابت نهایی بین ۲ فیلم انیمیشن
 
با نزدیک‌شدن به زمان برگزاری جشنواره‌ی فیلم فجر جزئیاتی از داوری انیمیشن‌های متقاضی این رویداد سینمایی مشخص شد.

به گزارش تحریرنو، امسال و در سی‌و‌چهارمین دوره‌ی برگزاری جشنواره‌ی فیلم فجر تعداد فیلم‌های انیمیشن متقضای حضور در این رقابت به اندازه‌ای است که محمد حیدری دبیر جشنواره به‌فکر افتاد تا بخش ویژه‌ای برای انیمیشن‌ها در نظر بگیرد.

تصمیم دبیر جشنواره‌ی فجر مورد استقبال انجمن سینمایی فیلم‌سازان انیمیشن ایران (آسیفا) و هم‌چنین جامعه‌ی انیمیشن و حتی دبیر جشنواره‌ی پویانمایی قرار گرفت و این‌روزها جامعه‌ی انیمیشن منتظر مشخص شدن جزئیات این حضور است.

بر همین اساس، قرار است از بین ۷ انیمیشنی که فرم حضور در جشنواره را پر کرده‌اند، ۲ اثر که بالاترین کیفیت را دارند به رقابت نهایی راه یابند و البته این امکان وجود دارد که یک فیلم دیگر هم به این بخش از رقابت اضافه شود که این مساله به‌نظر هیئت‌داوران بستگی دارد که کیفیت اثر سوم را هم مورد تایید قرار دهند یا خیر.

از آن‌جا که بخش انتخاب و داوری انیمیشن در این دوره از جشنواره به آسیفا سپرده شده است باید دید در جلسه‌ای که به‌زودی دبیر جشنواره با اعضایی از این انجمن که کار بررسی انیمیشن‌های متقاضی فجر را برعهده دارند، برگزار می‌کند چه تصمیم‌هایی گرفته می‌شود.

آن‌چه مسلم است یک سیمرغ به بهترین فیلم انیمیشن در سی‌و‌چهارمین دوره‌ی جشنواره‌ی فیلم فجر درصورت تایید هیئت‌داوران مبنی بر کیفیت قابل قبول اثر، تعلق خواهد گرفت.

هم‌چنین این موضوع در دست بررسی است که آیا بخش‌های فیلم‌نامه، صدا، موسیقی و‌... انیمیشن‌ها نیز مورد قضاوت مستقل قرار گیرد یا خیر و هم‌چنین آیا این امکان وجود دارد که این موضوعات در همان بخش "سودای سیمرغ" مورد بررسی قرار گیرند و در نهایت در همان بخش به رقابت بپردازند.

انیمیشن‌های "فهرست مقدس" با نام قبلی بازگشت، "ناسور"، "آیه‌های بی قراری"، "در مسیر باران"، "بازمانده"، "قلب خورشید" و "نبرد خلیج فارس ۲" از جمله متقاضیان شرکت در این دوره از جشنواره هستند.
کد مطلب: 4170