"دو لیتر در دو لیتر صلح" به رئیس‌جمهوری تقدیم شد
نمایش دو لیتر در دو لیتر صلح به کارگردانی حمیدرضا آذرنگ در اجرایی که میزبان معاون امور هنری وزیر ارشاد بود به دکتر روحانی رئیس‌جمهوری کشور تقدیم شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۳۹
 
"دو لیتر در دو لیتر صلح" به رئیس‌جمهوری تقدیم شد
 
نمایش دو لیتر در دو لیتر صلح به کارگردانی حمیدرضا آذرنگ در اجرایی که میزبان معاون امور هنری وزیر ارشاد بود به حجت‌الاسلام دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهوری کشور تقدیم شد.

تحریرنو: نمایش دو لیتر در دو لیتر صلح در اجرای شب گذشته‌‌ی خود (جمعه ۹ خردادماه) میزبان علی مرادخانی، هوشنگ گلمکانی (سردبیر ماهنامه فیلم) و یکتا ناصر (بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون) بود.

آذرنگ پس از اجرای نمایش، ضمن قدردانی از حضور همه‌ی تماشاگران، گفت: امشب عزیزانی در سالن تشریف دارند که دلم می‌خواهد کار را تقدیم‌شان کنم. اما دلم نیامد اجرا را تقدیم نکنم به آقای روحانی که یک بهار دیگر را برای ما، که همیشه زمستان‌زده هستیم، به ارمغان آوردند و ما می‌توانیم کمی نفس بکشیم. ما به همین نفس ها قانع‌ایم.

سپس معاون امور هنری وزیر ارشاد با حضور در پشت‌صحنه با عوامل نمایش دیدار و گفت‌وگو کرد.

مرادخانی گفت: تئاتر وقتی نقش خود را به درستی ایفا می‌کند که گویای شرح حال امروز باشد تا مخاطب را به شناخت بهتر جامعه برساند. یکی از نقاط قوت کار شما هم این است که به رفتارشناسی امروز جامعه پرداخته‌اید.

نمایش دو لیتر در دو لیتر صلح نوشته و کار حمیدرضا آذرنگ هر شب (به غیر از شنبه‌ها) ساعت ۲۰:۳۰ در تالار شمس موسسه‌ی اکو روی صحنه می‌رود.

بازیگران این نمایش بهرام شاه‌محمدلو، راضیه برومند، نسیم ادبی، شهرام حقیقت‌دوست، فرزین صابونی و سهیلا صالحی هستند.

دو لیتر در دو لیتر صلح در بیست‌و‌نهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر جایزه بهترین نمایش‌نامه و بهترین آهنگ‌سازی را گرفته و کاندیدای دریافت جایزه‌ی بهترین کارگردانی نیز بوده است. این نمایش هم‌چنین از دیدگاه تماشاگران به‌عنوان بهترین نمایش تالار چهارسوی تئاتر شهر در سال ۱۳۹۱ انتخاب شده است.
کد مطلب: 424