از روز شنبه در تهران؛
افتتاح" ارکستر شهر" با اجرای اثار بزرگان موسیقی ایران
مدیر امور موسیقی و سرود سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: ارکستر شهر تهران شنبه به رهبری اسماعیل تهرانی با اجرای آثاری از بزرگان موسیقی ایران افتتاح و فعالیت رسمی خود را آغاز می کند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۱
 
افتتاح" ارکستر شهر" با اجرای اثار بزرگان موسیقی ایران
 
مدیر امور موسیقی و سرود سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: ارکستر شهر تهران شنبه به رهبری اسماعیل تهرانی با اجرای آثاری از بزرگان موسیقی ایران افتتاح و فعالیت رسمی خود را آغاز می کند.

به گزارش تحریرنو ؛ بابک ربوخه پیرامون این ارکستر افزود: آیین افتتاح ارکستر شهر با حضور اساتید و پیشکسوتان موسیقی، اعضای کانون های موسیقی و دانشجویان و علاقه مندان این حوزه روز شنبه (۱۴اسفندماه) ساعت ۱۹ در سالن همایش های شهید آوینی فرهنگسرای بهمن برگزار می شود.

وی گفت:ارکستر شهر تهران با همراهی ۱۰ تن از پیشکسوتان موسیقی کشور، ۵۰تن از هنرمندان جوان موسیقی و ۳۰ تن در قالب گروه کر به رهبری اسماعیل تهرانی، ۶ قطعه از آثار بزرگان موسیقی ایران از جمله "آزادی" اثر گلنوش خالقی، "به زندان" (شوشتری) اثر ابوالحسن صبا، "ای ایران" اثر روح الله خالقی و قطعات موسیقی مهربانی، چنگ رودکی و نخست گلبانگ مضرابی را اجرا خواهند کرد.

مدیر امور موسیقی و سرود سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با بیان اینکه ارکستر شهر تهران از ۶ماه گذشته تشکیل و تمرین های خود را آغاز کرده، اظهار کرد: این ارکستر قرار بود در سی و دومین جشنواره موسیقی فجر به صورت رسمی افتتاح شود که به دلیل محدودیت ها؛ انتخاب افراد و آماده نبودن رپرتوار، فردا فعالیت خود را آغاز می کند.

ربوخه ابراز امیدواری کرد: ارکستر شهر تهران در سال ۹۶ بتواند اجراهای بیشتری در سطح شهر تهران و سایر استان های کشور داشته باشد و جنبه بلیت فروشی نیز برای این ارکستر در نظر گرفته شود.

وی برگزاری دومین جشنواره بین المللی موسیقی پیامبر مهربانی، نشست های آموزشی و پژوهشی تخصصی موسیقی "آوای دوست"، نشست های تلفیق شعر و موسیقی و اجرای برنامه های موسیقی در فرهنگسرای شهر تهران همچون فرهنگسرای ارسباران، اندیشه، بهاران، بهمن را از جمله برنامه های حوزه موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در سال ۹۵عنوان کرد.

مدیر امور موسیقی و سرود سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: تولید قطعه‌ موسیقی "پرواز خاکستر" به یاد شهدای آتش‌نشان با آهنگسازی مهران مهرنیا و خوانندگی وحید تاج و تولید چند قطعه موسیقی با موضوع هم عهدی شهدا، دفاع مقدس و موضوع های دینی و هویتی ایران از دیگر فعالیت های این سازمان در سال جاری است.

ربوخه افزود: "ردیف موسیقی آوازی ایران" اثر علی جهاندار و آلبوم موسیقی "موسم می؛ شادمانه های مذهبی شهر تهران" مراحل تولید را در این سازمان طی می کنند.

وی با اشاره به تولید آلبوم موسیقی با موضوع "ایران" اظهار کرد: در طول سال جاری تولید قطعات موسیقی با موضوع ایران به اساتید و آهنگسازانی همچون کیوان ساکت، مهران مهرنیا و خوانندگانی همچون سالار عقیلی، محمدرضا نوربخش سفارش داده شد و در مجموع حدود هشت قطعه موسیقی آماده شده که امیدواریم سال ۹۶ این آثار در قالب آلبوم موسیقی منتشر و رونمایی شود.
کد مطلب: 10797