در جلسه شورای ترافیک صورت خواهد گرفت؛
بررسی اخذ عوارض در محدوده زوج و فرد تهران در شورای ترافیک
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران گفت هفته آینده جلسه شورای ترافیک برگزار خواهد شد و درخصوص طرح اخذ عوارض در طرح زوج و فرد تصمیم‌گیری خواهد شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۶
 
بررسی اخذ عوارض در محدوده زوج و فرد تهران در شورای ترافیک
 
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران گفت هفته آینده جلسه شورای ترافیک برگزار خواهد شد و درخصوص طرح اخذ عوارض در طرح زوج و فرد تصمیم‌گیری خواهد شد.

به گزارش تحریرنو ؛ محسن پورسیدآقایی در حاشیه جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در جلسه امروز کلیات لایحه انتشار ۳۰ هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی برای اجرای طرح‌های حمل و نقل عمومی شهر تهران با الزام تخصیص این اوراق به راه‌اندازی خطوط ۶ و ۷ مترو با ۲۰ رأی موافق و یک رأی مخالف به تصویب رسید.

وی تصریح کرد: این اوراق مشارکت برای سال ۹۷ بوده و در بودجه کشوری سال ۹۷ نیز پیش‌بینی شده است و امیدواریم بتوانیم اوراق مشارکت را تا پایان سال به فروش برسانیم و از این اعتبارات استفاده کنیم.

پورسیدآقایی تصریح کرد: البته پیشنهاد ما برای این لایحه این بود که هزار میلیارد تومان از این اوراق مشارکت به بخش اتوبوس و ۲ هزار میلیارد تومان به مترو اختصاص یابد اما اعضای شورای شهر تهران تصمیم گرفتند که ۲۵۰۰ میلیارد تومان از این اوراق را به شرکت مترو و ۵۰۰ میلیارد تومان به بخش اتوبوس اختصاص دهند.

معاون حمل و نقل وترافیک شهرداری تهران گفت: قطعا از ۲۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت بخشی نیز برای خط ۶ و ۷ مترو و همچنین تجهیزات و بهره‌برداری آن استفاده خواهد شد.

وی در ادامه درخصوص طرح اخذ عوارض در طرح زوج و فرد نیز گفت: چندی پیش این موضوع را در رسانه‌ها مطرح کردیم تا نظرات و پیشنهادات شهروندان را در این باره جویا شویم، البته در این ارتباط نیز برخی از رسانه‌ها موافق و برخی مخالف بودند اما در کل ما با انتشار این خبر تلاش کردیم فضایی را در جامعه ایجاد کنیم و نظرات و پیشنهادات را اخذ کنیم.

پورسیدآقایی در پاسخ به این پرسش که پلیس راهور با انتشار این خبر، گلایه‌های شدید را نسبت به معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران داشته است، گفت: این انتقادات خیلی اهمیت ندارد و در واقع ما با کار کارشناسی طرح اشاره شده را مطرح کرده‌ایم.

وی گفت: هفته آینده جلسه شورای ترافیک برگزار خواهد شد و درخصوص طرح اخذ عوارض در طرح زوج و فرد تصمیم‌گیری خواهد شد.
کد مطلب: 17547