شوق خریداران خودروهای داخلی در آخرین ماه سال؛
بازگشت رونق به بازار خودروهای دست دوم
به گفته فعالان بازار روند مراجعه مشتریان برای خرید خودروهای داخلی افزایش یافته این در حالی است که به گفته آنها تغییر چندانی در بازار قیمت داخلی ها در هفته اخیر رخ نداده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۷
 
بازگشت رونق به بازار خودروهای دست دوم
 
به گفته فعالان بازار روند مراجعه مشتریان برای خرید خودروهای داخلی افزایش یافته این در حالی است که به گفته آنها تغییر چندانی در بازار قیمت داخلی ها در هفته اخیر رخ نداده است.

به گزارش تحریرنو ؛ یکی از فعالان بازار خودرو اظهار داشت : هر چند در هفته گذشته با عرضه مدل ۹۶ توسط برخی از شرکتها، شوکی در قیمت تعدادی از خودروها در بازار ایجاد گردید اما به دلیل عدم توجه مشتریان ،از ابتدای این هفته قیمت این خودروها در بازار به قیمت های قبلی بازگشته است.

محمدی نیکخواه تصریح کرد : البته همچنان در برخی از خودروها مانند پژو ۲۰۶ تیپ ۲ و ۵ و پژو پارس حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومانی در بازار اختلاف قیمت وجود دارد چرا که طی دو ماه اخیر کاهش خودروهای پلاک شده در بازار در تفاوت قیمت آنها با کارخانه تاثیر گذاشته است.

وی با اشاره به اینکه عرضه خودرو در بازار کاهش نیافته است ، تاکید کرد : در حال حاضر در بازار محصولات سایپا به جزء خودروها سراتو ، تغییر قیمتی ایجاد نشده است.

وی در خصوص قیمت سایر محصولات داخلی در بازار گفت : هم اکنون قیمت مزدا ۳ حدود ۴ میلیون در بازار اختلاف قیمت دارد اما بازار سایر خودروهای داخلی تغییر محسوسی در قیمت ها نداشته است.

وی در ادامه از رونق بازار خودروهای دست دوم طی روزهای آتی خبر داد و گفت : هر ساله در آخرین ماه سال به دلیل تغییر مدل و نزدیکی به تعطیلات ، بازار خودروهای دست دوم رونق می گیرد و پیش بینی می شود امسال نیز با توجه به ورود به آخرین ماه سال ، طی هفته های آتی شاهد افزایش تقاضا و خرید و فروش در بازار خودروهای دست دوم باشیم.

این فعال در بازار خودرو در ادامه در خصوص بازار خودروهای وارداتی اظهار داشت : هر چند بازار خودروهای وارداتی ماههاست تغییر چندانی در قیمت و تقاضا نداشته ، اما انتظار می رود می شود طی روزهای آتی بازار وارداتی ها نیز با مراجعه بیشتر مشتریان و افزایش تقاضا شاهد تحولی در فروش باشد.

نیکخواه تصریح کرد : با وجود تصمیمات اخیر دولت در خصوص واردات خودرو و از سویی اشباع بازار واردتی ها تاکنون این وضعیت تاثیری بر قیمت و بازار وارداتی نگذاشته است.
کد مطلب: 10391