در آئین اختتامیه سومین کنگره بین‌المللی سرطان نسترن؛
مجتبی جباری به عنوان سفیر سلامت پیشگیری از سرطان شد
در آئین اختتامیه سومین کنگره بین المللی سرطان نسترن مجتبی جباری بازیکن تیم استقلال به عنوان سفیر پیشگیری و درمان سرطان در جامعه ورزشکاران انتخاب شد.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۴
 
مجتبی جباری به عنوان سفیر سلامت پیشگیری از سرطان شد
 
در آئین اختتامیه سومین کنگره بین المللی سرطان نسترن مجتبی جباری بازیکن تیم استقلال به عنوان سفیر پیشگیری و درمان سرطان در جامعه ورزشکاران انتخاب شد.

به گزارش تحریرنو ؛ جباری در این مراسم گفت: با پیشنهاد رضا شجیع دبیر کمیته سلامت و توسعه پایدار وزارت ورزش و جوانان به عنوان سفیر پیشگیری و درمان سرطان در جامعه ورزشکاران در این کنگره با هدف اطلاع رسانی در حوزه پیشگیری و درمان حاضر شدم تا دغدغه‌های این حوزه با تلاش سایر مسئولان برطرف شود.

وی با بیان اینکه طبق اعلام پزشکان و متخصصان سرطان بیش از ۶۰ درصد سرطان‌ها قابل پیشگیری و درمان است، افزود: این امید را داریم تا با یک اطلاع‌رسانی درست و به‌موقع در طیف ورزشکاران بتوانیم در زمینه تحقق این اتفاق مهم نقش‌آفرین باشیم و در این رابطه هرنوع کمک و حمایتی را که در توانمان باشد خواهیم داشت.

سفیر پیشگیری و درمان سرطان در جامعه ورزشکاران با بیان اینکه سرطان به‌طور مستقیم با ورزشکاران در ارتباط نیست، خاطرنشان کرد: اما متأسفانه کوتاهی‌های صورت‌گرفته در حوزه سلامت به تمامی حوزه‌ها از جمله ورزش آسیب وارد کرده است.

جباری تصریح کرد: در جمع ورزشکاران رشته‌های مختلف از جمله فوتبال آسیب‌ها و ضعف‌های ورزشی در حوزه سلامت مشاهده شده است و نمونه آن فوت مارک وی‌وی‌ین‌ فوئه فوتبالیست تیم ملی کامرون در جام کنفدراسیون‌ها بود که در زمین بازی و حین برگزاری مسابقه به علت ایست قلبی فوت کرد.

وی با بیان اینکه معتقدم که تست‌ها و آزمایش‌های پزشکی باید سنین پایه انجام شود، تاکید کرد: مشاهده شده که ورزشکار به علت عدم و انجام ناقص این تست‌ها و آزمایش‌ها وارد سطح حرفه‌ای شده و آسیب‌های زیادی را به خود و جامعه ورزش تحمیل کرده است.

فدراسیون پزشکی باوجود اقداماتی موثری که ساخته ضعف‌های زیادی در حوزه سلامت ورزشکاران به‌خصوص فوتبالیست‌‎ها داشته است و از مسئولان درخواست داریم که نسبت به حوزه سلامت تلاشی موثرتر داشته باشند.

وی اظهار امیدواری کرد، با توجه به مخاطبان و دوستدارانی که فوتبال ایران دارد بتواند گام هایی در جهت پیشبرد اطلاع رسانی در راستای پیشگیری از سرطان بردارد و انعقاد تفاهم نامه میان انجمن پیشگیری سرطان نسترن و مرکز پزشکی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) را در آستانه قرعه‌کشی مسابقات جام جهانی روسیه و برگزاری این رویداد بزرگ ورزشی در سطح جهانی را به فال نیک می‌گیریم.

در پایان این مراسم از جمعی از پیشکسوتان ورزشی مشهد و استان که مروجان ترویج ورزش در جهت سلامت عموم بودند تقدیر به‌عمل آمد.
کد مطلب: 14045