بنیانگذار دانشگاه یادگیری الکترونیکی تاکید کرد؛
بررسی مشکلات یادگیری الکترونیکی در کشور/بهبود قوانین و نظام نامه ها
بنیانگذار دانشگاه یادگیری الکترونیکی مشکلات یادگیری الکترونیکی در کشور را بررسی کرد و افزود: در صدد هستیم قوانین مربوط به این حوزه را بهبود دهیم.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۸
 
بررسی مشکلات یادگیری الکترونیکی در کشور/بهبود قوانین و نظام نامه ها
 
بنیانگذار دانشگاه یادگیری الکترونیکی مشکلات یادگیری الکترونیکی در کشور را بررسی کرد و افزود: در صدد هستیم قوانین مربوط به این حوزه را بهبود دهیم.

به گزارش تحریرنو ؛ سید علی اکبر صفوی استاد دانشگاه شیراز، بنیانگذار اولین دانشگاه مجازی و رئیس کمیته یادگیری الکترونیکی شورای گسترش وزارت علوم اظهار کرد: از سال ۸۲ بحث یادگیری الکترونیکی فعال بوده از این رو شناخت اولیه ای در این زمینه داریم.

وی افزود: با وجود اینکه یادگیری الکترونیکی در ایران قدمتی ۱۰ ساله دارد ولی به نظرم همانند خیلی از اقدامات دیگر مطالعات در سطح مدیریت کلان به اندازه کافی صورت نمی گیرد.

وی خاطر نشان کرد: ما در دانشگاه شیراز یک الی دو سال بستر سازی انجام دادیم و اجازه که دانشگاه دادیم وارد یادگیری الکترونیکی شود؛ در این زمینه استادان تربیت شدند اما اکنون استاد از کلاس های اموزشی معمولی به اموزش الکترونیکی می رود.

صفوی با اشاره به مشکلات آموزش الکترونیکی ادامه داد: این نشان می دهد که مهارت ها تمرین نشد و دومین اشکال هم این است که سیستم های نظارتی و مدیریتی کشور نحوه ارزیابی عملکرد و کیفی برنامه ها را به خوبی کار نکردند.

وی عنوان کرد: در برخی موارد کتاب اسکن شده به عنوان محتوای الکترونیکی ارائه می شود.
بنیانگذار اولین دانشگاه مجازی با بیان اینکه تیمی که تقریبا از ۱۲ سال قبل به طور جدی آموزش الکترونیکی را دنبال می کنند سنگ بنای انجمن یادگیری الکترونیکی را بنا نهادند، افزود: یکی از راههای بستر سازی و ترویج یادگیری الکترونیکی، برگزاری کنفرانس های یادگیری الکترونیکی است.

وی با اشاره به مزایای برگزاری این کنفرانس ها گفت: بدین واسطه تحقیقات هدایت می شوند و در این مسیر نیازها مورد بررسی قرار می گیرد.

به گفته وی، عملا این کنفرانس مرکز تبادل تجربیات ملی و بین المللی در حوزه یادگیری الکترونیکی است که هر ساله از کشورهای دیگر در این کنفرانس حضور دارند و تبادل نظر می کنند.

وی با بیان اینکه ارتباطات با کشورهای دیگر در حوزه یادگیری الکترونیکی به منظور تبادل و تعامل انجام میگیرد، عنوان کرد: سخنرانی افراد در این کنفرانس ها تا کنون در طی این ۱۲ سال از کشور های انگلیس، امریکا، کانادا، استرالیا، مالزی، المان و... بوده است که منجر به تبادل اطلاعات در زمینه یادگیری الکترونیکی می شود.

وی با بیان اینکه تعامل با برخی کشور ها سیستمی بوده است، افزود: با کشورهایی نظیر انگلیس و روسیه برای تعامل هر چه بیشتر ارتباط داشته ایم.

استاد دانشگاه شیراز خاطر نشان کرد: در کمیته جدید یادگیری الکترونیکی با برگزاری ۶۰۰ ساعت فشرده جلسه در صدد هستیم قوانین و ایین نامه های یادگیری الکترونیکی بهبود دهیم.
کد مطلب: 15152