از سوی محمد مراد بیات اعلام شد؛
بانکداری الکترونیکی و پرداخت دیجیتال محتوای اصلی نمایشگاه تراکنش ایران
مدیر عامل فابا اکوسیستم بانکداری الکترونیکی و پرداخت دیجیتال را به عنوان محتوای اصلی نمایشگاه تراکنش ایران اعلام کرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۳
 
بانکداری الکترونیکی و پرداخت دیجیتال محتوای اصلی نمایشگاه تراکنش ایران
 
مدیر عامل فابا اکوسیستم بانکداری الکترونیکی و پرداخت دیجیتال را به عنوان محتوای اصلی نمایشگاه تراکنش ایران اعلام کرد.

به گزارش تحریرنو ؛ نشست خبری سومین نمایشگاه تراکنش ایران صبح امروز  با حضور کوروش پرویزیان رئیس کانون بانک های خصوصی و رئیس شورای سیاستگذاری ITE۲۰۱۷ و دکتر محمد مراد بیات مدیرعامل مرکز فابا و جمعی از اهالی رسانه در ساختمان جدید مرکز فابا برگزار شد.

در ابتدای این نشست خبری محمد مراد بیات با اشاره به موضوع اهداف کلان نمایشگاه تراکنش و برنامه های اجرایی در نمایشگاه تراکنش ایران گفت: اکوسیستم بانکداری و پرداخت دیجیتال محتوای اصلی نمایشگاه امسال است و قرار است به سمتی حرکت کنیم که حتی الامکان تمام فناوری های دنیا را رصد کرده و در این نمایشگاه ارایه دهیم.

وی ادامه داد: هدف ما از برگزاری این نمایشگاه و بر طبق سند چشم انداز ۱۴۰۴تبدیل ایران به مرکز ثقل خاورمیانه است و از کارکردهای آشکار این نمایشگاه نیز می توان به نمایش ظرفیت بخش خصوصی در حوزه فناوری های نوین، فراهم شدن تعامل ما با فناوری های روز دنیا و در نهایت ارائه ظرفیت های ما برای جذب این فناوری‌ها اشاره کرد که تمامی این کارکردها به بخش خصوصی کمک می کند تا به طرز بهتری رونق و شکل بگیرد.

مدیرعامل مرکز فابا برگزاری نمایشگاه مذکور را در راستای ‌سالم‌سازی اقتصاد کشور برای متخصصان و کسانی که در این حوزه توانمند هستند، مناسب دانست و گفت: بنابر استقبال گسترده فعالان این حوزه ظرفیت نمایشگاه اکنون تکمیل شده و بانک ها به عنوان یکی از حاضران فعال در این نمایشگاه محسوب می‌شوند.

بیات با اشاره به بخش های مختلف نمایشگاه از برگزاری سه سمینار تخصصی در راستای تحول بانکی،پرداخت همراه و فین تک صحبت کرد و هر سه حوزه را روندی موثر در دنیای فناوری پرداخت دانست که قرار است در این نمایشگاه نیز به آنها پرداخته شود.

وی در ادامه از سه نشست استانداردهای جهانی بانکی، فرایندهای نوین بانکی و فناوری های بانکی خبر داد و گفت این سه حوزه کاملا باهم مرتبط هستند و قرار است نشست مرتبط به انها با حضور کارشناسان بانکی برگزار شوند و ابعاد مختلف آنها مورد بررسی ویژه قرار بگیرد.

بیات در ارتباط با موانع این حوزه بیان کرد: متاسفانه به واسطه شرایط حاکم بر کشور در سال های اخیر فشار فناوری در سال‌های گذشته انتخاب مشخص و آگاهانه در این حوزه را از ما گرفته و اکثر فناوری‌های این حوزه ناخواسته و بدون هیچ آگاهی از کارایی آنها تنها به ما تحمیل می شود و این موضوعی است که نیازمند توجه بیشتر است.

مدیر عامل مرکز فابا بیگ دیتا، بلاک چین و اینترنت اشیا را از دیگر موضوعات مورد توجه در نمایشگاه دانست و گفت: جشنواره فین‌تک برای فراهم آوردن مجال و فرصت به فعالان این حوزه از دیگر خدمات این نمایشگاه محسوب می شود.

وی در پایان بیان کرد: دنیای آینده نه دنیای بانکداری سنتی است و نه دنیای فین تک ها بلکه دنیای همکاری بانک ها و فین تک هاست که می توانند به یاری هم معضلات صنعت را پیدا و ریشه یابی کنند و برای آن راه حل ارائه بدهند و ما قول می‌دهیم با دیوار ایده‌ها و حضور پنجاه و سه استارت آپ در نمایشگاه اشتغالزایی کنیم و با جذب نخبگان شرایط بهتری را در عرصه کسب و کار و اقتصاد فراهم کنیم و با پیشرفتی که در این رویداد اتفاق می‌افتد به قطب منطقه خاورمیانه تبدیل شویم.

گفتنی است در این جشنواره برای اولین بار پنجاه و سه استارت آپ حضور دارند و تمام کسانی که ایده نو دارند می توانند در این نمایشگاه ایده‌های خود را به منصه حضور برسانند و برای اقدامات خود از طریق تعاملات برای اقدامات خود سرمایه جذب کنند.
کد مطلب: 13370