لیگ برتر والیبال؛
شهرداری تبریز صدرنشینی را از پیکان گرفت
تیم والیبال شهرداری تبریز در جریان برگزاری رقابت های هفته هفدهم لیگ برتر با غلبه بر تیم مدعی پیکان صدر جدول را از این تیم گرفت.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۹
 
شهرداری تبریز صدرنشینی را از پیکان گرفت
 
تیم والیبال شهرداری تبریز در جریان برگزاری رقابت های هفته هفدهم لیگ برتر با غلبه بر تیم مدعی پیکان صدر جدول را از این تیم گرفت.

به گزارش تحریرنو ؛ در این دیدار که به میزبانی تیم پیکان و درخانه والیبال تهران برگزار شد، شاگردان پپمان اکبری درحالیکه می توانستند با برد برابر تیم هفتم جدول درصدر باقی بمانند، با نتیجه سه بر دو باختند و به رده دوم سقوط کردند.

تیم پیکان در ست های های دوم و ‌چهارم ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۱۹ به پیروزی رسیدند اما در ست های ی اول، سوم وپنجم با نتایج ۲۵ بر ۲۱، ۲۵ بر۲۳ و ۱۵ بر ۱۱ مغلوب میهمان خود شد و از صدر جدول فاصله گرفت.

امیر غفور بازیکن ملی پوش پیکان در ست نخست این دیدار مصدوم شد و راهی بیمارستان شد. به نظر می رسد از دست دادن این بازیکن در شکست غیر منتظره پیکان در یک دیدار خانگی تبریز بی تاثیر نبوده است.

تیم پیکان با قبول این شکست ۴۰ امتیازی شد و به رده دوم جدول رده بندی لیگ برتر والیبال سقوط کرد.تیم شهرداری تبریز با کسب ۲ امتیاز در این دیدار، ۲۲ امتیازی شد و همچنان در رده هشتم باقی ماند.حمید راهجردیان و مرتضی اعلایی داوران اول ودوم این دیدار بودند.

سعید معروف کاپیتان پیکان در این مسابقه کارت زرد دریافت کرد و علیرضا مباشری کارت قرمز از داور نخست گرفت.

تیم والیبال پارسه تهران در نخستین مسابقه این هفته و در خانه والیبال تهران میزبان کاله مازندران بود که شاگردان بهروز عطایی سرمربی تیم کاله مازندران در این مسابقه در سه ست متوالی و با امتیازهای ۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر ۱۸ و ۲۵ بر ۱۶ به پیروزی رسیدند.

کاله با کسب این برد، یازدهمین پیروزی خود در این رقابت ها را جشن گرفت و ۲۲ امتیازی شد و تیم پارسه تهران نیز نهمین شکست خود را تجربه کرد.

در دیگر دیدار این هفته لیگ برتر والیبال و در سالن آیت الله خاتمی شهر اردکان تیم بانک سرمایه به مصاف خاتم این شهر رفت که شاگردان مصطفی کارخانه سرمربی بانک سرمایه در سه ست متوالی موفق به شکست میزبان خود شدند.

خاتم اردکان در ست نخست این مسابقه تا امتیاز ۲۵ برابر سرمایه مقاومت کرد اما در نهایت ۲۷ بر ۲۵ مغلوب شد و در ست های دوم و سوم نیز با امتیازهای ۲۵ بر ۲۰ و ۲۵ بر ۱۶ نتیجه را به میهمان خود واگذار کردند.

بانک سرمایه با کسب این پیروزی ۴۱ امتیازی شد و در صدر جدول قرار گرفت.

تیم های سازمان عمران شهرداری ساری و شهرداری اراک در سومین مسابقه این هفته در سالن شهید رسول حسینی ساری به مصاف یکدیگر رفتند که میزبان سه بر یک به پیروزی رسید و تعداد بردهای خود را دو رقمی کرد.

شهرداری اراک در ست نخست این مسابقه ۲۶ بر ۲۴ به پیروزی رسید اما در ست های دوم تا چهارم به ترتیب با امتیازهای ۳۲ بر ۳۰، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۲۳ برابر سه هزار تماشاگر ساروی مغلوب میزبان شد.

وحید سید عباسی بازیکن شهرداری اراک در مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

در چهارمین دیدار این هفته که به میزبان شهرداری ارومیه در سالن غدیر این شهر برگزار شد، نارنجی پوشان سایپا سه بر یک مغلوب میزبان خود شدند.

تیم شهرداری ارومیه در ست نخست این مسابقه ۲۵ بر ۲۳ مغلوب میهمان خود شد اما در ست های دوم تا چهارم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۲۳، ۲۶ بر ۲۴ و ۲۵ بر ۲۱ به پیروزی رسید تا روزهای خوش این تیم تداوم یابد و به یازدهمین برد خود دست یابد. شهرداری ارومیه با کسب این پیروزی پنجمین برد متوالی دور برگشت خود را نیز به دست آورد.

مجتبی شبان بازیکن سایپا در این مسابقه کارت زرد گرفت و رحمان داوودی از تیم شهرداری ارومیه نیز به دلیل جدال لفظی با بازیکن حریف در زیر تور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

سامان فائزی بازیکن سایپا نیز به دلیل اعتراض به داور و دریافت کارت زرد و قرمز در یک دست از زمین اخراج شد.

در آخرین مسابقه این هفته لیگ برتر والیبال تیم های هاوش گنبد و صالحین ورامین در سالن المپیک گنبد به مصاف یکدیگر رفتند که هاوش در دیداری سنگین سه بر دو به پیروزی رسید.

صالحین ورامین در ست های اول و سوم با امتیازهای ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۲۰ به پیروزی رسید اما در ست های دوم، چهارم و پنجم به ترتیب با امتیازهای صالحین ورامین در ست های اول و سوم با امتیازهای ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۲۰ به پیروزی رسید اما در ست های دوم، چهارم و پنجم به ترتیب با امتیازهای ۲۹ بر ۲۷، ۲۵ بر ۱۹ و ۱۵ بر ۱۰ مغلوب میزبان خود شد.

احسن اله شیرکوند بازیکن صالحین ورامین و رحمان محمدی راد سرمربی هاوش گنبد در این مسابقه کارت زرد دریافت کردند.

نتایج کامل هفته هفدهم لیگ برتر والیبال به قرار زیر است:

سازمان عمران شهرداری ساری ۳ – شهرداری اراک یک (۲۴ بر ۲۶، ۳۲ بر ۳۰، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۲۳)
شهرداری ارومیه ۳ – سایپا تهران یک (۲۳ بر ۲۵، ۲۵ بر ۲۳، ۲۶ بر ۲۴ و ۲۵ بر ۲۱)
خاتم اردکان صفر – بانک سرمایه ۳ (۲۵ بر ۲۷، ۲۰ بر ۲۵ و ۱۶ بر ۲۵)
پیکان تهران ۲ – شهرداری تبریز ۳ (۲۱ بر ۲۵، ۲۵ بر ۲۱، ۲۳ بر ۲۵، ۲۵ بر ۱۹ و ۱۱ بر ۱۵)
هاوش گنبد ۳ – صالحین ورامین ۲ (۲۳ بر ۲۵، ۲۹ بر ۲۷، ۲۰ بر ۲۵، ۲۵ بر ۱۹ و ۱۵ بر ۱۰)
پارسه تهران صفر – کاله مازندران ۳ (۱۸ بر ۲۵، ۱۹ بر ۲۵ و ۱۶ بر ۲۵)

جدول لیگ برتر والیبال در پایان هفته هفدهم به قرار زیر است:

۱- بانک سرمایه ۱۵ برد ۴۰ امتیاز
۲- پیکان تهران ۱۴ برد و ۴۰ امتیاز
۳- شهرداری ارومیه ۱۱ برد و ۳۳ امتیاز
۴- سایپا ۹ برد و ۲۸ امتیاز
۵- پارسه تهران ۸ برد و ۲۶ امتیاز
۶- شهرداری تبریز ۸ برد ۲۵ امتیاز
۷- سازمان عمران شهرداری ساری ۸ برد و ۲۳ امتیاز
۸- کاله مازندران ۷ برد و ۲۲ امتیاز
۹- خاتم اردکان ۶ برد و ۲۰ امتیاز
۱۰- صالحین ورامین ۶ برد و ۱۸ امتیاز
۱۱- شهرداری اراک ۵ برد و ۱۵ امتیاز
۱۲- هاوش گنبد ۴ برد و ۱۳ امتیاز
کد مطلب: 9482