چهارمین جشنواره‌ی "آوای کویر" برگزار می‌شود
چهارمین جشنواره‌ی موسیقی "آوای کویر" ۳۰ بهمن و ۱ اسفندماه امسال در شهر کرمان برگزار خواهد‌شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۵۹
 
چهارمین جشنواره‌ی "آوای کویر" برگزار می‌شود
 
چهارمین جشنواره‌ی موسیقی "آوای کویر" ۳۰ بهمن و ۱ اسفندماه امسال در شهر کرمان برگزار خواهد‌شد.

تحریرنو: دور مقدماتی چهارمین جشنواره‌ی موسیقی "آوای کویر" به دبیری سعید مشرف‌شاه از مردادماه امسال در ۷ شهرستان انار، بافت، راور، سیرجان، بم، رفسنجان و کرمان آغاز شده که طی آن متقاضیان برای حضور در مرحله‌ی نهایی این جشنواره به رقابت می‌پردازند.

این جشنواره با هم‌کاری اداره‌ی ارشاد کرمان، فرمان‌داری رفسنجان، مجتمع مس سرچشمه و موسسه‌ی فرهنگی هنری هزاردستان هنر شرق تدارک دیده‌شده که مرحله‌ی پایانی آن ۳۰ بهمن و ۱ اسفند در کرمان برگزار می‌شود.

این جشنواره در دو قسمت رقابتی و جنبی برنامه‌ریزی شده که در بخش رقابتی متقاضیان در ۴ بخش موسیقی کلاسیک ایرانی، موسیقی کلاسیک غیر ایرانی، موسیقی پاپ و بخش کوبه‌ای به رقابت می‌پردازند. در بخش جنبی نیز گروه‌ها و نوازندگان موسیقی نواحی به اجرا خواهند پرداخت.

نحوه‌ی برگزاری مرحله‌ی مقدماتی به این شکل است که طی تاریخ‌های معینی متقاضیان هر شهرستان در منطقه خودشان به اجرا می‌پردازند و مورد قضاوت قرار می‌گیرند. تا‌کنون مرحله‌ی مقدماتی شهرستان‌های انار، بافت، راور، سیرجان و بم برگزار شده و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده مرحله‌ی مقدماتی شهرستان رفسنجان ۱ و ۲ آبان در این شهرستان برگزار خواهد‌شد.

هیئت انتخاب این جشنواره نیز از دو موسیقی‌دان پیش‌کسوت استان کرمان تشکیل شده که طی آن حسین خسرویان در بخش موسیقی کلاسیک غربی و موسیقی پاپ و هم‌چنین عباس منشی‌زاده در بخش‌های موسیقی کلاسیک ایرانی و سازهای کوبه‌ای به داوری مرحله مقدماتی می‌پردازند.

همه‌ی متقاضیان شرکت در این جشنواره می‌بایست تقاضا و مدارک خود را تا روز پنج‌شنبه این هفته ۲۴ مهر به دبیرخانه‌ی جشنواره واقع در اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان (استان کرمان) ارائه کنند.
کد مطلب: 1615