کشتی آزاد قهرمانی جهان؛
شکست نصیری مقابل نایب قهرمان جهان
میثم نصیری نماینده وزن ۶۵ کیلوگرم ایران در دومین مبارزه خود در کشتی آزاد قهرمانی جهان مقابل نایب قهرمان جهان از روسیه در یک کشتی پر افت و خیز شکست خورد.
تاریخ انتشار : شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۸
 
شکست نصیری مقابل نایب قهرمان جهان
 
میثم نصیری نماینده وزن ۶۵ کیلوگرم ایران در دومین مبارزه خود در کشتی آزاد قهرمانی جهان مقابل نایب قهرمان جهان از روسیه در یک کشتی پر افت و خیز شکست خورد.

به گزارش تحریرنو ؛ در جریان رقابت‌های ۴ وزن دوم کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۱۷ که در پاریس پایتخت فرانسه در جریان است، ۴ نماینده ایران به مصاف حریفان خود رفتند.

باخت نصیری مقابل کشتی‌گیر روس

در وزن ۶۵ کیلوگرم که ۳۱ نفر به روی باسکول رفته‌اند، میثم نصیری دارنده مدال طلای آسیا در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل عبدالرحمن ابراهیم از قطر به پیروزی رسید. وی در دور بعد به مصاف آلان گوگایف، دارنده مدال نقره جهان از روسیه رفت و در پایان ۶ بر ۵ شکست خورد.این در حالی که داور میدان ۲ امتیاز دیگر به نصیری داد تا نتیجه ۷ بر ۶ به سود نصیری شود اما با اعتراض مربیان روس مبنی بر اینکه کشتی‌گیرشان بیرون از تشک در خاک حریف نشسته پس از بازبینی فیلم مورد قبول قرار گرفت و رای برگردانده شد.

در گروه نصیری، آدام باتیروف قهرمان آسیا و کشتی‌گیر روسی الاصل بحرین، زاین رترفورد از آمریکا، فرانکلین گومز پورتوریکویی و مصطفی کایا نایب قهرمان اروپا از ترکیه حضور دارند.

حسین خانی گام نخست را محکم برداشت

در وزن ۷۰ کیلوگرم مصطفی حسین خانی دارنده مدال برنز جهان در دور اول مقابل ایلمان مختاراف از فرانسه به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه قاطع ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی یک هشتم نهایی شد.

حسین خانی در دور دوم به مصاف آدریان مویز از رومانی می رود.

نمایش ضعیف یاراحمدی با شکست در مبارزه نخست


در وزن ۷۴ کیلوگرم که ۳۱ نفر حضور دارند پیمان یاراحمدی دارنده مدال طلای آسیا در دور اول مقابل زلیمخان گاژیف از فرانسه در حالیکه ۴ بر صفر پیش بود در نهایت ۸ بر ۴ شکست خورد.

یاراحمدی برای اینکه بتواند در گروه بازنده‌ها برای رسیدن به مدال برنز تلاش کند باید منتظر صعود رقیبش به دیدار فینال باشد در غیر اینصورت حذف می‌شود.

در این وزن جردن باروز دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک از آمریکا در دور نخست به سختی و با نتیجه ۷ بر ۵ از سد علی شعبان‌اف بلاروس و دارنده ۲ مدال برنز جهان گذشت.
پیروزی سخت محمدی مقابل نفر سوم اروپا

در وزن ۹۷ کیلوگرم امیر محمدی در دور اول مقابل الکساندر هوشتین دارنده مدال برنز اروپا و قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا از بلاروس با نتیجه ۸ بر ۶ به برتری رسید.این نتیجه در حالی بدست آمد که محمدی ۷ بر یک پیش بود.

وی در دور دوم به مصاف ماگومد ابراگیم اف دارنده مدال برنز المپیک و قهرمان آسیا از ازبکستان می رود. در این وزن ۲۶ نفر وزن کشی کرده اند.

در جریان رقابت‌های ۴ وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی جهان، حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم به مدال طلا رسید.رضا اطری در وزن ۵۷ کیلوگرم، بهنام احسان‌پور در وزن ۶۱ کیلوگرم و یدالله محبی در سنگین وزن نیز از دور رقابت ها کنار رفتند.
کد مطلب: 12840