گزارش ۱۰۰ روزه بانک ملی ایران؛
راه‌­اندازی «سامانه جامع تبادل اطلاعات ضد پولشویی» و توسعه «بام»
اقدامات بانک ملی ایران در حوزه مبارزه با پولشویی و توسعه بانکداری اینترنتی و غیرحضوری طی ۱۰۰ روز گذشته قابل توجه بوده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۲
 
راه‌­اندازی «سامانه جامع تبادل اطلاعات ضد پولشویی» و توسعه «بام»
 
اقدامات بانک ملی ایران در حوزه مبارزه با پولشویی و توسعه بانکداری اینترنتی و غیرحضوری طی ۱۰۰ روز گذشته قابل توجه بوده است.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی بانک ملی ایران، راه­‌اندازی سامانه جامع تبادل اطلاعات ضد پولشویی در این بانک و تشکیل و مدیریت ستاد پاکسازی اطلاعات مشتریان با هدف تعیین تکلیف حساب‌های مشتریان با اطلاعات نامعتبر، از مهمترین اقدامات بانک ملی ایران در راستای مبارزه با پولشویی بوده است.

در این مدت وظایف کمیته­‌های اجرایی مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم به ادارات امور شعب و شعب مستقل بانک ابلاغ شد.

همچنین برگزاری جلسات متعدد کارشناسی با حضور نمایندگان واحدهای ستاد و صف در ارتباط با روش­‌شناسی ارزیابی میزان تطبیق فنی فعالیت‌­های بانک با توصیه‌­های گروه ویژه اقدام مالی FATFدر همین راستا بود. در حوزه توسعه بانکداری اینترنتی و غیرحضوری نیز بانک ملی ایران توسعه سامانه «بام» و به کارگیری پیام­‌رسان «بله» را عملیاتی کرد.

نصب و راه‌اندازی بیش از ۱۶۵ خودپرداز سالنی و دیواری، نصب و راه‌­اندازی ۳۰ دستگاه خوددریافت/خودپرداز (CRS) در کشور، نصب و راه‌اندازی۱۰ دستگاه خود بانک (VTM) در تهران، نصب ۲۰۰ دستگاه کیوسک جدید بهینه یافته کیوسک‌های صدور کارت هدیه و(Cashless)، حذف کاغذ ژورنال فیزیکی (تحویلداری خودپردازی) و بهینه­‌سازی سامانه­‌های مکانیزه دریافت عوارض خروج از کشور در فرودگاه امام‌خمینی (ره) از اقدامات حوزه بانکداری غیرحضوری است. در این دوره همچنین کیوسک و دستگاه" آنی‌بانک" بانک ملی ایران در هجدهمین نمایشگاه تلکام رونمایی شد.

همچنین نصب ۲۴ هزار و ۱۵۱ دستگاه پایانه فروش ثابت، نصب ۲۳ هزار و ۳۳ دستگاه پایانه سیار معمولی، نصب ۴۸۶ دستگاه پایانه سیار لمسی و نصب هشت هزار و ۵۱۶ دستگاه پایانه ثابت با ارتباط شبکه‌ای نیز عملیاتی شده است.
کد مطلب: 14094