مدیرعامل بانک صنعت و معدن؛
دولت اعتبارات ۳۰۰ طرح بزرگ اقتصادی را تامین کرده است
مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون برای ۳۰۰ طرح بزرگ اقتصادی در بخش های زیرساختی کشور تامین اعتبار صورت گرفته است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۶
 
دولت اعتبارات ۳۰۰ طرح بزرگ اقتصادی را تامین کرده است
 
مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون برای ۳۰۰ طرح بزرگ اقتصادی در بخش های زیرساختی کشور تامین اعتبار صورت گرفته است.

به گزارش تحریرنو به نقل از پايگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، حسين مهری كه در جريان بازديد از واحد های صنعتي سبزوار سخن مي گفت ضمن بيان اين مطلب افزود: در شرايط حاضر يكي از مهم ترين سياست هاي ما حمايت از واحد هاي توليدي اي است كه با مشكل روبرو هستند.

وی یکی‌ دیگر از اولویت‌های بانک صنعت و معدن را تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام صنعتی در کشور دانست و ادامه داد: در حال حاضر طرح توسعه فولاد سبزوار در دستور کار قرار دارد که بانک صنعت و معدن با حدود ۲۵۰ میلیون یورو از این طرح پشتیبانی می‌کند.

مهری بیان کرد: طرح توسعه فولاد سبزوار حدود ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که امیدواریم این طرح با شتاب بیشتر به‌ بهره‌ برداری برسد.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن تصریح کرد: دیگر پروژه‌های صنعتی سبزوار پیشرفت ‌های فیزیکی بیش از ۶۰ درصد داشته و تامین سرمایه در گردش این پروژه ها در اولویت این بانک قرار دارد.

وی تاکید کرد: سومین اولویت بانک صنعت و معدن شناسایی کارگاه و واحدهای تولیدی دارای مشکل است و با تشکیل کلینیک ارزیابی در بانک صنعت و معدن دلایل غیرفعال بودن این واحدهای تولیدی مورد بررسی قرار می‌گیرد و اگر این واحدهای تولیدی نیاز به‌ حمایت داشته باشند، بانک صنعت و معدن به‌ یاری آنها می‌شتابد.

مهری اولویت دیگر بانک صنعت و معدن را اجرای پروژه‌ های صادرات محور اعلام کرد و گفت: میزان اشتغالزایی طرح‌های صنعتی در کشور برای بانک صنعت و معدن کشور اهمیت بالایی دارد.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن افزود: در حال حاضر بانک صنعت و معدن بیش از ۳۰۰ طرح بزرگ صنعتی در زمینه‌های زیرساختی، صنعتی و معدنی را تامین اعتبار کرده است.

وی ادامه داد: همچنین طی پنج سال اخیر حدود ۱۹ میلیارد یورو تامین اعتبار از طریق خط اعتباری صندوق توسعه ملی، تامین مالی خارجی، منابع داخلی بانک و خط اعتباری بانک مرکزی، براي واحدهای صنعتی انجام شده است.

مهری با اشاره به‌ وضعیت برخی از پروژه‌های صنعتی سبزوار، بیان کرد: برخی از پروژه‌های صنعتی با مشکلاتی روبرو هستند و امیدواریم با تامین اعتبار مشکلات آنها رفع شود.

در ادامه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز گفت: هم اکنون ۳۰۰ طرح صنعتی بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در خراسان رضوی وجود دارد که برای تامین تجهیزات و ماشین‌ آلات به حدود ۳۵۰ میلیون دلار اعتبار نیاز است.

راضیه علیرضایی افزود: این طرح‌ های صنعتی طی سال جاری و سال آینده به‌ بهره‌ برداری می‌ رسد و این طرح‌ ها برای ۱۵ هزار نفر در خراسان رضوی اشتغالزایی ایجاد می‌ کند.

وی ادامه داد: مردم در پروژه‌های فیزیکی بالای ۶۰ درصدی سرمایه‌گذاری کرده‌ اند و با آورده سهم مردم تاسیسات و ماشین‌ آلات ایجاد شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با اشاره به‌دستاوردهای سفر مدیرعامل بانک صنعت و معدن به‌ شهرستان سبزوار، بیان کرد: طی این سفر از سه پروژه صنعتی سبزوار با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد بازدید شد و کمک به‌ تکمیل یک واحد دارویی، یک واحد غذایی و صنایع معدنی در دست انجام است.

علیرضایی تصریح کرد: همچنین پیگیر احداث دو پروژه بزرگ صنعتی با تامین مالی بانک صنعت و معدن در شهرستان سبزوار هستیم و اگر مدیریت ورود ماشین‌ آلات این دو پروژه حل شود، روند احداث این پروژه‌ها در دستور کار قرار می‌گیرد.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن در این سفر از شرکت های فولاد سبزوار ، شرکت پارس هستی آسیا، داروسازی طاها ، اسرار پویای شرق ، توسعه صنایع خراسان و کابل خودرو بازدید کرد.

بنا به این گزارش طرح فولاد سبزوار با ۲۶۴ میلیون یورو در فاز اول به بهره برداری رسیده و برای ۶۸۰نفر اشتغال ایجاد کرده است.

به طرح پارس هستی آسیا به میزان ۹ میلیون و ۷۷۱ هزار یورو تسهیلات ارزی و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات ریالی اختصاص یافته که در حدود ۹۰ نفر اشتغالزایی دارد.

همچنین طرح داروسازی طاها ۷۶۹ هزار یورو تسهیلات ارزی و ۱۳ میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان تسهیلات ریالی دریافت داشته و این طرح برای ۳۰نفر به طور مستقیم ایجاد اشتغال کرده است.

طرح بوستان الیاف پارت نیزبا تسهیلات ۲ میلیون و ۲۵۲ هزار یورویی و ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی بانک صنعت و معدن در حال رسیدن به بهره برداری است و با راه اندازی این طرح برای ۷۹ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد.

به طرح توسعه صنایع خراسان ۶ میلیون و ۷۰۰هزار یورو تسهیلات ارزی و ۷ میلیارد تومان تسهیلات ریالی اختصاص یافته است، طرح کابل خودرو به میزان ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات ریالی از بانك صنعت و معدن دریافت داشته که در حدود ۳۵۰ نفر نیز اشتغالزایی دارد، همچنین طرح اسرار پویای شرق نیز با دريافت ۸ میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان تسهیلات ریالی برای ۱۴۲نفر به طور مستقیم ایجاد اشتغال کرده است.
کد مطلب: 17340