واعظی؛
راه اندازی تلگرام صوتی نباید به کار اپراتورها لطمه بزند
وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات درباره امکان راه اندازی تلگرام صوتی رایگان برای کاربران ایرانی گفت:ارایه این سرویس نیازمند بررسی اپراتورهای تلفن همراه کشور است و راه اندازی آن نباید به کار این اپراتورها لطمه بزند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۴
 
راه اندازی تلگرام صوتی نباید به کار اپراتورها لطمه بزند
 
وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات درباره امکان راه اندازی تلگرام صوتی رایگان برای کاربران ایرانی گفت:ارایه این سرویس نیازمند بررسی اپراتورهای تلفن همراه کشور است و راه اندازی آن نباید به کار این اپراتورها لطمه بزند.

به گزارش تحریرنو ؛ محمود واعظی در حاشیه نشست هیات دولت به خبرنگاران گفت: سیاست ما همواره این بوده تا این گونه خدماتی که مورد نیاز مردم است و لطمه ای هم به کار دیگران از نظر اقتصادی نمی زند، آزاد باشد.

وی خاطرنشان ساخت: شبکه های مختلفی هم هست که این سرویس در آنها ارایه خواهد شد، اما به دلیل آنکه تلگرام تعدادکاربرانش در ایران قابل مقایسه با دیگر کشورها نیست و استقبال زیادی از آن شده است، تلاش دارد این خدمت را در اختیار ایرانیان قرار دهد.

به گفته عضو کابینه دولت یازدهم، تلگرام نیز خود تلاش دارد این سرویس جدیدش را آرام آرام ارایه کند و براین اساس اپراتورهای ما نیز درحال بررسی این موضوع هستند.

خدمات صوتی رایگان تلگرام از ۱۰ فروردین در کشورهای اروپای غربی راه اندازی شده است و سرویس صوتی باید از طریق شبکه هایی که اپراتورها برای آنها سرمایه گذاری کرده اند، ارایه شود و اگر اپراتورها موافق چنین سرویسی نباشند که از طریق شبکه های آنها داده شود، ارایه آن با مشکل مواجه می شود.

عضوهیات دولت به توسعه ای که در نسل های سوم و چهارم تلفن همراه در کشور ودر دوسال گذشته در شهر های مختلف با سرمایه گذاری حدود۱۸ تا ۱۹ هزار میلیارد تومان انجام شده اشاره کرد و گفت: اپراتورها با توجه به اینکه شبکه های دیگر محدودیت دارند، بررسی می کنند که چگونه وضعیت اقتصادی آنها تحت تاثیر قرار می گیرد بنابراین اجازه داده ایم بررسی آنها به اتمام برسد.

واعظی افزود:همواره تلاش شده تصمیمی گرفته شود که هم مردم راضی باشند و هم اپراتورها البته اگر اپراتوری درهر مقطعی به دلیل مسایل اقتصادی و نه سیاسی و بر اساس سرمایه گذاری که کرده نخواهد یکی ازاین شبکه ها برروی شبکه اش صدا ارایه کند این مسئله مربوط به خود آنها است و ما نمی توانیم اجبار کنیم ولی به هرحال دارند بررسی می کنند.

واعظی به برخی شایعه ها درباره جایگزینی نرم افزار ویبسی به جای تلگرام اشاره کرد و ادامه داد:دردنیای امروز هیچ چیزی جایگزین چیز دیگر نمی شود همین الان هم در ایران و هم در بسیاری از کشورهای جهان انواع و اقسام شبکه های اجتماعی وجود دارد که با انواع و اقسام خدماتی که عرضه می کنند جای خود را باز می کنند.

وزیر ارتباطات خاطرنشان ساخت:شبکه اجتماعی ویسبی نیز جایگاه خود را دارد و تلگرام هم جای خود را دارد و قرار نیست هیچ کدام جای دیگری را بگیرند.

واعظی ضمن رد شایعه کاندیداتوری خود برای ریاست جمهوری گفت: به هیچ وجه چنین قصدی ندارد و از نامزدی حسن روحانی حمایت خواهد کرد.

عضوهیات دولت به اقدام های بزرگی که دولت یازدهم انجام داده و وعده هایی که داده شده و هنوز امکان تحقق نیافته اند اشاره کرد و افزود:همه اعضای دولت از نامزدی روحانی یکصداحمایت خواهند کرد تا بتواند در دولت بعد آن وعده هایی که در بخش های مختلف داده انجام شود.

واعظی در باره اقدام صدا و سیما در رابطه با عنوان کردن نامزدی برخی اعضای هیات دولت گفت: باید از خود آنها پرسید که چرا چنین سیاستی را دنبال می کنند.
کد مطلب: 11175