شکست قهرمان المپیک مقابل نایب قهرمان اروپا؛
فینالیست‌های ۴وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی جهان مشخص شدند
کشتی‌گیران راه یافته به فینال چهار وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی جهان مشخص شدند که در میان آنها هیچ کدام از کشتی‌گیران ایرانی حضور ندارند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۰
 
فینالیست‌های ۴وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی جهان مشخص شدند
 
کشتی‌گیران راه یافته به فینال چهار وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی جهان مشخص شدند که در میان آنها هیچ کدام از کشتی‌گیران ایرانی حضور ندارند.

به گزارش تحریرنو ؛ رقابت‌های چهار وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی جهان از ظهر امروز به وقت ایران در پاریس پایتخت فرانسه آغاز شد و با برگزاری دیدارهای مقدماتی چهره فینالیست‌های چهار وزن نخست مشخص شد.

در وزن ۷۱ کیلوگرم دمو ژادرایف از قزاقستان و فرانک استابلر دارنده مدال طلای جهان از آلمان دیدار فینال را برگزار می‌کنند. در این وزن محمدعلی گرایی پس از پیروزی مقابل شامگی بولکوادزه نفر سوم المپیک از گرجستان به یک هشتم نهایی رسید و در این مرحله نیز حریف فرانسوی را هفت بر یک شکست داد اما در ادامه و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل فرانک استابلر یکی از فینالیست‌های این وزن شکست خورد و راهی گروه بازنده‌ها شد تا برای رسیدن به مدال برنز تلاش کند.

در وزن ۷۵ کیلوگرم الکساندر چهرکین از روسیه و ویکتور نمس نایب قهرمان اروپا که موفق به شکست سعید عبدولی در دور نخست شد دیدار نهایی را برگزار می‌کنند.

عبدولی دارنده مدال برنز المپیک و طلای جهان در همان دور نخست مقابل ویکتور نمس یکی از فینالیست‌های این وزن با حساب ۲ بر یک شکست خورد و راهی گروه بازنده‌ها شد.

در وزن ۸۵ کیلوگرم دنیس کودلا از آلمان و متهان باشار از ترکیه دیدار نهایی را برگزار می‌کنند. نماینده ایران در این وزن حسین نوری بود که در دیدار نیمه نهایی مقابل دنیس کوتلا نفر سوم المپیک ۲۰۱۶ چهار بر یک شکست خورد و به دیدار رده‌بندی رفت.

از نتایج جالب این وزن می‌توان به ناکامی داوید چاکوتادزه روس و دارنده مدال طلای المپیک۲۰۱۶ از رسیدن به دیدار نهایی اشاره کرد. این کشتی‌گیر عنوان‌دار روس در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۴ بر ۲ مقابل متهان باشار نایب قهرمان اروپا از ترکیه شکست خورد و به دیدار رده‌بندی رفت.

اما در وزن ۹۸ کیلوگرم دیدار نهایی بین آرتور الکسانیان قهرمان جهان و المپیک از ارمنستان و موسی اولویف از روسیه برگزار خواهد شد.

نماینده ایران در این وزن سیدمصطفی صالحی‌زاده کشتی‌گیر جوان تیم ملی بود که در همان مبارزه نخست در سخت‌ترین قرعه ممکن به مصاف آرتور الکسانیان چهره شاخص این وزن رفت و در پایان بدون رد و بدل شدن فن از سوی دو کشتی‌گیر با نتیجه ۳ بر یک شکست خورد و راهی گروه بازنده‌ها شد.
کد مطلب: 12778