فیلم سینمایی «بُروا» به جشنواره‌های ترکیه و هند می‌رود
پرنیا کاظمی‌پور از پذیرفته‌شدن فیلم سینمایی «بُروا» در جشنواره‌های کشورهای هند و ترکیه خبر داد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۱
 
فیلم سینمایی «بُروا» به جشنواره‌های ترکیه و هند می‌رود
 
پرنیا کاظمی‌پور از پذیرفته‌شدن فیلم سینمایی «بُروا» در جشنواره‌های کشورهای هند و ترکیه خبر داد.

به گزارش تحریرنو ؛ فیلم سینمایی «بُروا» به کارگردانی پرنیا کاظمی‌پور و تهیه کنندگی مهرداد مجیدی در سی‌ودومین دوره جشنواره فیلمسازان زن (۲۰۲۰ Flying Broom International Women's Film Festival) در کشور ترکیه پذیرفته شد.

پرنیا کاظمی‌پور با اعلام این خبر گفت: قرار بود جشنواره از ۷ الی ۱۴ ماه می ( ۱۸-۲۵ اردیبهشت) در شهر آنکارا برگزار شود که امسال به علت شیوع کرونا این جشنواره آنلاین برگزار می‌شود.

وی افزود: فیلم روز ۱۲ ماه می، در سه سانس، اکران آنلاین خواهد شد.

به گفته این بانوی فیلمساز، «بُروا» طی هفته‌های اخیر ‌در دوازدهمین دوره جشنواره فیلم‌های کودکان CMS Children FF در شهر لاک نو در هند نیز پذیرفته شد.

این جشنواره نیز قرار بود در ماه جاری برگزار شود که به علت اپیدمی کرونا به تعویق افتاد.

این فیلم تاکنون در چند فستیوال خارجی از جمله هجدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم داکا و بیست و هفتمین دوره جشنواره کودک میلان پذیرفته شد.

«بُروا» نخستین اثر بلند سینمایی پرنیا کاظمی‌پور است که سال گذشته (۱۳۹۸) در سی‌ویکمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان ایران شرکت کرد و توانست جایزه بهترین کارگردانی آثار داستانی سینمای ایران را از آن خود کند.

فیلم «بُروا» همچنین در بخش «جلوه‌گاه امید» این جشنواره به دلیل موفقیت در آموزش کودکان و پیشگیری از وقوع جرم به عنوان اثر برگزیده قوه قضائیه کشور شناخته شد.

«بُروا» داستان کودکی از روستاهای دیار کردستان است که می‌خواهد بزرگ‌ترها باورش کنند و برای رسیدن به این خواسته به تلاشی خستگی‌ناپذیر دست می‌زند و در این راه نوعی دگرگونی در نگاه و انتخاب مسیر را تجربه می‌کند. آریان یوسفی، آرینا میرزایی، علی اشرف رضاء، دنیا گفتاری، رضا پش آبادی و حدیث فولادوند بازیگران این فیلم هستند که تهیه‌کنندگی آن را مهرداد مجیدی برعهده داشته است.
کد مطلب: 20373