در نشست مشترک مهندس اصحابی و مهندس بیطرفان عنوان شد؛
حمایت صندوق کارآفرینی امید از شرکت های فناور و دانش بنیان در بخش صنعت چاپ
در نشست مشترک معاون صندوق کارآفرینی امید و رئیس انجمن علمی فناوری چاپ ایران راهکارهای حمایت از اکوسیستم کارآفرینی در بخش صنعت چاپ بویژه توسعه شرکت های فناور و دانش بنیان بررسی شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۰
 
حمایت صندوق کارآفرینی امید از شرکت های فناور و دانش بنیان در بخش صنعت چاپ
 
در نشست مشترک معاون صندوق کارآفرینی امید و رئیس انجمن علمی فناوری چاپ ایران راهکارهای حمایت از اکوسیستم کارآفرینی در بخش صنعت چاپ بویژه توسعه شرکت های فناور و دانش بنیان بررسی شد.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی انجمن علمی فناوری چاپ ایران در این نشست که در دفتر مهندس علی اصحابی معاون توانمند سازی و کارآفرینی صندوق کارآفرینی امید برگزار شد دو طرف برای توسعه کسب و کارهای جدید در بخش صنعت چاپ با عاملیت انجمن علمی فناوری چاپ و حمایت صندوق کارآفرینی امید تفاهم کردند.

مهندس اصحابی در این نشست با اشاره به اینکه صندوق کارآفرینی امید از کسب و کارهای نو و کوچک در سراسر کشور حمایت می کند اظهار داشت: صندوق کارآفرینی امید سالانه بیش از ۷۵ هزار فقره وام برای توسعه کسب و کار اعطا می کند و آمادگی دارد برای توسعه اکوسیستم کارآفرینی در صنعت چاپ از واحدهای فعلی و جدید، توسعه استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان و فناور در این حوزه حمایت کند.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات این صندوق در چهارچوب اقتصاد مقاومتی، تاکیدات رهبر معظم انقلاب و برنامه های دولت دوازدهم در اختیار جامعه هدف قرار می گیرد و موجب توسعه کسب و کارهای خرد و اشتغالزا می شود یادآور شد: صنعت چاپ پتانسیل های خوبی در کشور دارد و باید تشکل های علمی و دانشگاهی با اتحادیه ها و صنف این بخش برای همکاری بیشتر و توسعه کسب و کارها تلاش نمایند.

مهندس محمد بیطرفان رئیس انجمن علمی فناوری چاپ ایران نیز در این دیدار با اشاره به اینکه صنعت چاپ ایران ظرفیت و پتانسیل خوبی دارد بر تعامل و همکاری بیشتر با صندوق کارآفرینی امید برای حمایت از کسب و کارهای جدید در حوزه چاپ تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه صنعت چاپ جزو چند صنعت برتر دنیاست افزود: این صنعت در کشور ما با همه پتانسیل های اقتصادی و اشتغال به شکل سنتی اداره می شود و حمایت های لازم از دانشگاهها، رشته ها، منابع انسانی ، شرکت ها و مراکز رشد فعال در این حوزه می تواند آینده درخشانی را برای کشور رقم بزند.

بیطرفان به فرصت های کشورمان در منطقه اشاره کرد و افزود: کشورهای منطقه یا درگیر مشکلات داخلی و یا جنگ های نیابتی و بحران های سیاسی هستند و سرمایه گذاری در صنعت چاپ می تواند این بخش را به عنوان بخش درآمدزا و ارزآور برای کشور مطرح کند و از همین رو همکاری و حمایت صندوق از این بخش بسیار مهم است.

وی به تاسیس انجمن طی سه سال گذشته و فعالیت های خوب آن به عنوان یک تشکل علمی و تخصصی و دانشگاهی اشاره کرد و افزود: توجه صنعتگران و دانشگاهیان به همکاری با این انجمن در سطح ملی و بین المللی حاکی از موفقیت و ماموریت صحیح آن است.

صنعت چاپ به عنوان یک صنعت با فناوری بالا در دنیا حدود یک هزار میلیارد دلار گردش مالی دارد.
کد مطلب: 14451