در نشست خبری مدیر عامل مبین نت مطرح شد؛
ارائه بسته های ویژه تابستان مبین نت و آغاز سرویس اینترنت اشیا
حسین ریاضی مدیر عامل شرکت مبین نت از ارائه بسته های ویژه تابستان این شرکت خبر داد و ایجاد اینترنت اشیا در مکان های ثابت را از برنامه های آتی مبین نت اعلام کرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۶
 
ارائه بسته های ویژه تابستان مبین نت و آغاز سرویس اینترنت اشیا
 
حسین ریاضی مدیر عامل شرکت مبین نت از ارائه بسته های ویژه تابستان این شرکت خبر داد و ایجاد اینترنت اشیا در مکان های ثابت را از برنامه های آتی مبین نت اعلام کرد.

به گزارش تحریرنو ؛ نشست خبری شرکت ارتباطات مبین نت با حضور حسین ریاضی مدیرعامل ،کمیلی زاده مدیر بازاریابی و فناوری اطلاعات، میلاد حریری سرپرست روابط عمومی این شرکت و جمعی از اصحاب رسانه در حاشیه برگزاری بیست و سومین نمایشگاه الکامپ در محل سالن صدف خلیج فارس برگزار شد.

در ابتدای این نشست خبری ریاضی از ارائه سرویس TD LTE توسط مبین نت در یکسال گذشته خبر داد و گفت: یک سال پیش که سرویس TD LTE توسط مبین نت رونمایی شد ۱۴ شهر کشور تحت پوشش این شبکه قرار گرفت و قرار است ظرفیت این شبکه تا ۳۰ برابر افزایش یابد و با توجه به اینکه در شبکه‌ی TD LTE، به دلیل ظرفیت زیادی که دارد مشترکان بیشتری خواهد داشت و قرار است سرعت این سرویس از ۴ تا ۴۰ مگابیت باشد.

وی افزود:مبین‌نت مشترکان سازمانی زیادی دارد و به اغلب بانک‌ها و سازمان‌های با اهمیتی که ارتباط دیتا برایشان حیاتی است، سرویس ارائه می‌کند.

مدیرعامل مبین نت در ادامه افزود : طبق نظر رگولاتوری ،اپراتورهای ارائه دهنده سرویس های اینترنت می‌توانند ۶ بار در سال تعرفه‌های تشویقی داشته باشند و مبین‌نت طرح‌های جذاب‌تری برای تابستان در نظر دارد تا این فناوری را با سرعت بالا ارائه دهد.

مدیرعامل مبین نت درخصوص دیگر محصولات این شرکت نیز گفت: باتوجه به نیاز فناوری TD-LTE به زیرساخت به روز مبین نت شروع به ایجاد یک مرکز داده جدید کرد و با همین کار امکان ارائه خدمات میزبانی و اجاره فضای فیزیکی رک برای کسب و کارهای مختلف را بوجود آورد.

ریاضی افزود: درکنار TD-LTE و وایمکس که دو محصول با قابلیت ارائه اینترنت پرسرعت ثابت بی سیم هستند، مبین نت در حوزه ارائه خدمات ارتباطی بی سیم و پهنای باند اختصاصی به سازمان های گوناگون گامهای مهمی را برداشته است.

وی ادامه داد: اتصال بیش از ده هزار شعبه بانکی از طریق شبکه سراسری مبین نت خود گواه امنیت، پایداری و سرعت بالای شبکه مبین نت است.

مدیرعامل مبین نت در پایان تاکید کرد: با توجه ارتقاء سرویس به TD LTE، سیاست قیمت‌گذاری تغییر چندانی نخواهد داشت.

بر اساس این گزارش هم‌اکنون ۹۰۰ هزار مشترک از وایمکس مبین نت استفاده می‌کنند و قرار است که سطح سرویس این مشترکان افزایش پیدا کند و تا سال آینده این سرویس به TD LTE ارتقاء یابد، به این ترتیب همه‌ی شهرهای تحت پوشش سرویس TD LTE قرار می‌گیرند.

در بخش دیگری از این نشست خبری کمیلی زاده مدیر بازاریابی و فناوری اطلاعات شرکت مبین نت پیرامون میزان پیشرفت سرویس TD-LTE این شرکت گفت: یکسال از ارائه این خدمت می‌گذرد و در این مدت ۲۵ شهر را تحت پوشش قرار داده ایم و این سرویس ظرفیت ارتباطی را تا ۳۰ برابر افزایش داده است و ما با ارائه این سرویس ۳۳ بانک و موسسه اعتباری و ۱۰ هزار شعبه را تحت پوشش قرار داده ایم و برنامه ای برای افزایش این تعداد در دست داریم، علاوه بر ۲۵ شهر تحت پوشش مبین نت تلاشمان بر این است که ظرفیت را افزایش داده و شهرک های صنعتی را نیز تحت پوشش قرار دهیم.

کمیلی زاده در ادامه به طرح جایگزین شرکت هم اشاره کرد و گفت: مبین نت با این طرح از مشترکان قبلی خود مودم وایمکس را دریافت و با هزینه ای کم سرویس TD-LTE را ارائه میدهد.

وی درباره بسته های ویژه ارائه شده و همچنین مدت زمان آنها گفت: سیاست های ما بر اساس برنامه های سازمان تنظیم مقررات اعلام می شود و بعد از فصل تابستان بسته هایی با تعرفه های ویژه، برای مبین نت در نظر خواهیم گرفت.

کمیلی زاده در مورد حذف یکی از بسته‌های تشویقی این شرکت گفت: سازمان تنظیم مقررات برای ارائه بسته‌های تشویقی زمان‌ ۶ بار در سال را انتخاب کرده است و چون بسته ۳ ماهه مبین نت از کف تعرفه پایین‌تر بود ، به همین دلیل مجوزهای لازم را دریافت نکرد لذا به غیر از این بسته ، هیچ بسته دیگری حذف نشده است.

شایان ذکر است برای سومین‌بار متوالی است که شرکت ارتباطات مبین‌نت موفق به کسب جایزه‌ی بهترین اپراتور ارائه‌دهنده‌ی اینترنت ثابت بی‌سیم در ارزیابی سالانه‌ی رگولاتوری می‌شود.

ارزیابی، رتبه‌بندی و انتخاب اپراتورهای برتر در حوزه‌های ثابت و سیار، هرساله توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و با مشارکت حداکثری اپراتورها انجام می‌شود، در این ارزیابی که سال هفتم خود را می‌گذراند، معیارهای افزایش رضایت مشترکان، تعامل با رگولاتوری، ایجاد فضای رقابتی سالم، قانون‌مداری، رعایت الزامات پروانه‌ای و مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات مورد تأکید قرار گرفته و اپراتورها براساس این معیارها و امتیازات اخذ شده در هریک از آن‌ها رتبه‌بندی می‌شوند.
کد مطلب: 12472