تدابیر شهرداری منطقه ۷ برای پیشگیری از شیوع سفید بالک ها
رئیس اداره فضای سبز منطقه ۷ اعلام کرد: مرحله دوم طرح مبارزه با سفید بالک ها در سطح منطقه اجرا می شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۹
 
تدابیر شهرداری منطقه ۷ برای پیشگیری از شیوع سفید بالک ها
 
رئیس اداره فضای سبز منطقه ۷ اعلام کرد: مرحله دوم طرح مبارزه با سفید بالک ها در سطح منطقه اجرا می شود.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی شهرداری منطقه ۷، شادی مالکی رئیس اداره فضای سبز منطقه ۷ با بیان این خبر، تصریح کرد: همزمان با فصل تابستان و آغاز فعالیت مگس های سفید یا سفید بالک ها و جلوگیری از خشک شدن گیاهان ناشی از تغذیه این نوع حشرات، فاز دوم طرح مبارزه با سفید بالک ها در منطقه ۷ آغاز شد.

وی افزود: سفید بالک ها حشره کوچک سفید رنگی هستند که از سال ۱۳۹۳ به دلیل در دسترس بودن میزبان گیاهی (توت و زیتون)‌ و عدم استقرار دشمنان طبیعی در فضای سبز به حالت طغیانی در آمده است. از همین رو برای جلوگیری از ایجاد مزاحمت این نوع حشرات برای شهروندان و پیشگیری از خشک شدن گیاهان ناشی از تغذیه آنها، مرحله دوم طرح سمپاشی درختان توت، زیتون، پیراکانتا و زرشک در سطح معابر و بوستان های منطقه اجرایی شد.

مالکی یادآور شد: سفیدبالک ها با کاهش دما وارد مرحله زمستان گذرانی شده و با شروع فصل گرما فعالیت خود را آغاز می کنند که برای از بین بردن این نوع آفت با توجه به مقاوم بودن آنها در برابر حشره کش های شیمیایی، استفاده از مکمل های روغنی و صابونی توصیه می شود.

رئیس اداره فضای سبز منطقه ۷ خاطرنشان کرد: در منطقه ۷ ضمن انجام اقدامات پیشگیرانه، در صورت ابتلای درختان و گیاهان به آفت سفید بالک، عملیات شست و شو برگ درختان و گیاهان با استفاده از محلول پاشی ماشینی حاوی سم های گیاهی بر پایه مرکبات نیز انجام می شود.

به گفته وی استفاده از خودروهای مجهز به سیستم محلول پاشی برای شستشوی درختان مرتفع نیز از دیگر فعالیت های این منطقه است.
کد مطلب: 16388