رئیس اتحادیه مشاورین املاک کشور؛
بازار مسکن در سال ۹۸ جهش قیمتی ندارد
رئیس اتحادیه مشاورین املاک کشور می‌‌گوید بخش مسکن در سال آینده مطلقا جهش قیمت ندارد و رشد آن کمتر از شاخص نرخ تورم خواهد بود.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۳
 
بازار مسکن در سال ۹۸ جهش قیمتی ندارد
 
رئیس اتحادیه مشاورین املاک کشور می‌‌گوید بخش مسکن در سال آینده مطلقا جهش قیمت ندارد و رشد آن کمتر از شاخص نرخ تورم خواهد بود.

به گزارش تحریرنو ؛ مصطفی قلی‌خسروی در حاشیه آغاز به کار ششمین نمایشگاه املاک و مستغلات ایران افزود: توان خرید مردم مطلقا اجازه نخواهد داد که قیمت مسکن شوک و جهش داشته باشد و به همین دلیل سال آینده به هیچ وجه رشد جهشی قیمت مسکن نخواهیم داشت، اما قیمت مسکن رشدی در حدود و کمتر از نرخ شاخص تورم خواهد داشت.

خسروی همچنین با هشدار جدی به ایرانیان برای خرید آپارتمان و ویلا در کشور‌های دیگر از جمله دوبی، ترکیه و گرجستان گفت: ایرانیانی که در این کشور‌ها اقدام به خرید ملک کرده‌اند بعد از مدتی متضرر شدند چراکه به طور مثال ترکیه برای هر خانه دو سند ارائه می‌کند که سند دوم بعد از تصرف ارائه می‌شود و با توجه به اینکه اقامت این کشور به سختی و بعد از تصرف ملک داده می‌شود بحث مالکیت ایرانیان به مشکل برمی‌خورد و سند اول هم، در حکم پایان کار ساختمان است و ارزش اقامتی ندارد.

وی افزود: کسانی که در سال‌های گذشته در گرجستان خانه خریدند با یک مصوبه دولت وقت آن کشور خانه‌هایشان روی دستشان ماند چون گرجستان تصویب کرد اتباع کشور‌های همسایه نظیر ایران حق خرید خانه در این کشور را ندارند و هیچ بعید نیست که دولت ترکیه هم چنین اقدام مشابهی انجام دهد.

خسروی تصریح کرد: این امر برای خریداران ملک در دوبی هم صدق می‌کند و خریداران ملک در آنجا هم به دلیل تغییر مقررات آن کشور، ضرر هنگفتی کردند.

وی افزود: پیشنهاد ما این است که اگر ایرانیان می‌خواهند اقدام به خرید ملک در خارج کشور کنند از طریق یک بانک ایرانی اقدام کنند که در قبال خرید آپارتمان در ترکیه، اجناس تولیدی ایران با وساطت بانک، فروخته شود که بدین ترتیب از خروج ارز نیز جلوگیری خواهد شد.
کد مطلب: 18043