رشد ۷۳ درصدی ارزش معاملات فرابورس
معاملات فرابورس در بیست و هشتمین روز از بهمن‌ماه ۹۶ در حالی پایان یافت که به ترتیب حجم و ارزش خرید و فروش سهام و انواع اوراق در مجموع بازارها با رشد ۶۹ و ۷۳ درصدی روبرو شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۶
 
رشد ۷۳ درصدی ارزش معاملات فرابورس
 
معاملات فرابورس در بیست و هشتمین روز از بهمن‌ماه ۹۶ در حالی پایان یافت که به ترتیب حجم و ارزش خرید و فروش سهام و انواع اوراق در مجموع بازارها با رشد ۶۹ و ۷۳ درصدی روبرو شد.

به گزارش تحریرنو ؛ به نقل از امروز در مجموع بازارهای فرابورسی شاهد جا به جایی ۶۵۰ میلیون ورقه به ارزش بیش از ۳ هزار و ۲۹۱ میلیارد ریال بودیم که نسبت به آمار معاملات در آخرین روز هفته قبل از افزایش ۶۹ و ۷۳ درصدی حجم و ارزش دادوستدها حکایت داشت.

این گزارش می افزاید: روز جاری ۶۵ درصد از حجم و ۲۴ درصد از ارزش کل معاملات فرابورس به خرید و فروش سهام در مجموع دو بازار اول و دوم اختصاص داشت که از این رقم نماد «ذوب» با معاملاتی در حجم ۲۶۳ میلیون و ۷۳۰ هزار سهم به ارزش ۲۳۵ میلیارد ریال صدرنشین شد و بیشترین حجم و ارزش معاملات را در اختیار گرفت.

پربازدیدترین نماد معاملاتی

نماد ذوب‌آهن همچنین پربازدیدترین نماد معاملاتی امروز شناخته شد که بیشترین تاثیر مثبت را تا سطح حداکثر ۲ واحد بر شاخص کل فرابورس گذاشت. «ذوب» در عین حال سومین نمادی بود که با بیشترین درصد رشد قیمت روبرو شد.

در پایان معاملات امروز بازار فرابورس شاخص کل افت ۶ واحدی را تجربه کرد که عمده تاثیر منفی بر این نماگر از جانب نمادهای «مارون»، «زاگرس» و «سرچشمه» تا سطح حداکثر ۷ واحد رقم خورد. در مقابل تاثیر مثبت بر آیفکس از جانب نمادهای «ذوب»، «دماوند»، «هرمز» و «شراز» مانع از افت بیشتر این نماگر شدند.

از سویی دیگر، بازار پایه‌ای‌ها نیز امروز اقدام به جابه جایی ۱۸۳ میلیون سهم به ارزش ۲۰۵ میلیارد ریال در مجموع سه تابلو معاملاتی این بازار کردند. در تابلو ج بازار پایه امروز نماد معاملاتی شرکت تولید مواد اولیه الیاف مصنوعی «شمواد۱» گشایش یافت.

بازار اوراق با درآمد ثابت

همچنین نقل و انتقال نزدیک به ۲ میلیون ورقه به ارزش بیش از یک‌هزار و ۸۶۲ میلیارد ریال ماحصل دادوستدهای انجام شده در بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس است. اسناد خزانه در نماد «سخاب۶» با معامله بیش از ۳۱۶ هزار ورقه به ارزش بیش از ۳۱۱ میلیارد ریال در صدر این بازار قرار گرفت.

بازار اوراق تسهیلات مسکن

نگاهی به تابلو معاملاتی اوراق تسهیلات مسکن نیز نشان می‌دهد در حالی ۸۰ هزار ورقه «تسه» به ارزش بیش از ۵۷ میلیارد ریال میان خریداران و فروشندگان این اوراق دست به دست شده که اغلب نمادها افت قیمتی را تجربه کردند و در بازه ۷۲۷ هزار تا ۷۰۵ هزار ریال دادوستد شدند.
کد مطلب: 14885