با اعمال تغییرات جدید در بسته اعتباری سال ٩٧ این بانک؛
بازپرداخت بدهی‌های غیرجاری مشتریان بانک صادرات ایران تسهیل شد
​معاون اعتبارات بانک صادرات ایران از به‌کارگیری ابزارهای اعتباری جدید برای تسهیل بازپرداخت بدهی‌های غیرجاری واحدهای تولیدی فعال در سال ٩٧ خبر داد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۲
 
بازپرداخت بدهی‌های غیرجاری مشتریان بانک صادرات ایران تسهیل شد
 
معاون اعتبارات بانک صادرات ایران از به‌کارگیری ابزارهای اعتباری جدید برای تسهیل بازپرداخت بدهی‌های غیرجاری واحدهای تولیدی فعال در سال ٩٧ خبر داد.

به گزارش تحریرنو ؛ امیر یوسفیان ​معاون اعتبارات بانک صادرات ایران که در نخستین همایش «تجلیل از ٥٠٠ رییس شعبه برتر بانک صادرات ایران» سخن می‌گفت، اظهار داشت: در این راستا تغییرات متنوعی در بسته‌های اعتباری و سیاست‌های وصول مطالبات بانک در سال جاری ایجاد شده تا بتوان با ایجاد فرصت مناسب‌تر برای مشتریان، به این اهداف دست یافت.

ایجاد تعهدات (گشایش اعتبارات ارزی و ریالی و ضمانت‌نامه) به میزان تسویه مطالبات برای واحدهای تولیدی فعال، افزایش حدود اختیارات در تسهیلات خرید دین تا سقف ١.٥ برابر اختیارات تفویضی در بخش ریالی جهت تسویه مطالبات، ارائه ابزارهای اعتباری جهت کمک به امر وصول مطالبات کلان و خرد، اعمال بخشودگی مابه‌التفاوت نرخ سود و خسارت تاخیر از جمله تغییراتی است که بانک صادرات ایران در سال ٩٧ برای کمک به سبک کردن بدهی‌های مشتریان خود مورد توجه قرار داده است.

این بانک طی سال ٩٦، در راستای مدیریت و کنترل مطالبات غیرجاری و با رویکرد تقویت توان پرداخت تسهیلات به بخش تولید، تسهیل در تامین مالی مشتریان و همچنین اعمال مساعدت با مدیونین مشمول تبصره ٣٥ قانون اصلاح قانون بودجه سال ٩٥، با استفاده از طرق مسالمت‌آمیز بیش از ٨٥ هزار و ٥٤٤ میلیاردریال از بدهی بنگاه‌های اقتصادی را مورد رسیدگی قرار داد که از این میان مبلغ ٧هزار و ٣٣١ میلیارد ریال به صورت نقدی وصول و مابقی تعیین تکلیف شد.
کد مطلب: 15866