مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی خبر داد؛
کاهش ۱۲ درجه‌ای دما در برخی استان‌های کشور
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش برف در مناطق مرتفع و سردسیر نوار شمالی و شمال‌غربی کشور خبر داد و گفت: از اواسط هفته جاری دمای هوا در برخی نقاط کشور بین ۵ تا ۱۲ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۶
 
کاهش ۱۲ درجه‌ای دما در برخی استان‌های کشور
 
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش برف در مناطق مرتفع و سردسیر نوار شمالی و شمال‌غربی کشور خبر داد و گفت: از اواسط هفته جاری دمای هوا در برخی نقاط کشور بین ۵ تا ۱۲ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

به گزارش تحریرنو ؛ صادق ضیاییان مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اظهار کرد: از اواخر وقت امروز با ورود سامانه‌ای بارشی از جنوب غرب کشور در استان‌های خوزستان، بوشهر، فارس و کهگیلویه و بویراحمد بارش باران گاهی با رعد و برق همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: این سامانه بارشی، فردا دوشنبه تقویت خواهد شد و از این‌رو بخش جنوبی آن استان‌های خوزستان، بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، ایلام، لرستان و کرمانشاه را تحت تاثیر قرار می‌دهد و سبب وقوع رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد موقت در این استان‌ها می‌شود.

وی افزود: بخش شمالی این سامانه بارشی در استان‌های کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، غرب مازندران و شمال زنجان بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد را به‌دنبال دارد. طی این مدت بارش در ارتفاعات شمال غرب نیز به شکل برف خواهد بود. این سامانه بارشی طی روز سه‌شنبه (۲۷ آبان) نیمه غربی کشور، سواحل دریای خزر و استان خراسان شمالی را در بر می‌گیرد، گفت: طی روز چهارشنبه (۲۸ آبان) فعالیت این سامانه در شمال‌شرق و سواحل دریای خزر خواهد بود همچنین بارش طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه (۲۷ و ۲۸ آبان) در استان‌های گیلان و مازندران شدت بیشتری دارد.

ضیاییان تاکید کرد: بارش در مناطق مرتفع و سردسیر نوار شمالی کشور طی این مدت به‌صورت برف است همچنین طی روز پنجشنبه بارش باران در غرب سواحل دریای خزر دور از انتظار نیست.

وی گفت: امروز ۲۵ آبان تنگه هرمز، شرق خلیج فارس و غرب دریای عمان مواج است، گفت و طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ۲۶ و ۲۷ آبان نیز نیمه غربی خلیج فارس و طی روز سه‌شنبه و چهارشنبه ۲۷ و ۲۸ آبان دریای خزر مواج و متلاطم خواهد بود.

به گفته ضیاییان، از روز چهارشنبه ۲۸ آبان تا آخر هفته جاری در شمال غرب کشور، سواحل دریای خزر و شمال شرق کاهش نسبی دما بین ۸ تا ۱۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود و کاهش دما در دامنه‌های جنوبی البرز نیز حدود ۵ تا ۷ درجه سانتیگراد خواهد بود.

وی درباره وضع جوی تهران نیز گفت: آسمان تهران فردا ۲۶ آبان نیمه ابری با احتمال غبار صبحگاهی و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و طی روز سه‌شنبه ۲۷ آبان نیز نیمه ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد و افزایش ابر با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
کد مطلب: 20761