در ۸ ماهه‌ی نخست امسال رخ داد؛
مرگ ۱۱هزارو۸۶۶ نفر در تصادفات رانندگی
پزشکی قانونی اعلام کرد: در هشت‌ماهه‌ی نخست سال جاری ۱۱هزارو۸۶۶ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۵۳
 
مرگ ۱۱هزارو۸۶۶ نفر در تصادفات رانندگی
 
پزشکی قانونی اعلام کرد: در هشت‌ماهه‌ی نخست سال جاری ۱۱هزارو۸۶۶ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند.

به گزارش تحریرنو، در هشت‌ماهه‌ی نخست سال جاری ۱۱هزارو۸۶۶ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات حوادث رانندگی ۱۲هزارو۱۹۸ نفر بود، ۲.۷درصد کاهش یافته است. هم‌چنین در ۸ماهه‌ی سال جاری از کل تلفات حوادث رانندگی ۹هزارو۸۲ نفر مرد و دوهزارو۷۸۴ نفر زن بودند.

در این مدت استان‌های فارس با یک‌هزاروچهار، خراسان‌رضوی با ۹۸۷ و تهران با ۸۴۸ نفر بیش‌ترین و استان‌های ایلام با ۹۷، کهگیلویه‌و‌بویراحمد با ۱۲۵ و اردبیل با ۱۴۱ فوتی کم‌ترین آمار تلفات حوادث رانندگی را داشته‌اند.

از کل تلفات حوادث رانندگی ۸ ماهه‌ی امسال، هفت‌هزارو۷۷۰ نفر در مسیرهای برون شهری، سه‌هزارو۱۵۰ نفر در محورهای دورن شهری، ۸۹۸ نفر در مسیرهای روستایی و ۴۸ نفر در مسیرهایی نامعلوم جان خود را از دست داده‌اند.

بر اساس این گزارش در این مدت ۲۱۹‌هزارو۷۹۴ مصدوم حوادث رانندگی به ادارات پزشکی قانونی سراسر کشور مراجعه کرده اند که ۱۵۶هزارو۹۷۳ نفر از آنان مرد و ۶۲هزارو۸۲۱ نفر زن بودند. آمار مصدومان حوادث رانندگی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱.۲درصد بیش‌تر شده است.

در آبان‌ماه سال جاری نیز یک‌هزارو۳۱۷ نفر در حوادث رانندگی جان باختند که از این تعداد ۹۹۵ نفر مرد و ۳۲۲ نفر زن بودند. آمار تلفات حوادث رانندگی آبان‌ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با افزایش ۲.۳درصدی مواجه بوده است.

در این مدت ۲۴هزارو۶۵۲ نفر نیز در حوادث رانندگی مصدوم و به پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با آبان سال گذشته ۴.۸درصد افزایش یافته است.
کد مطلب: 3985