آلبوم جدید محمد معتمدی در راه است
خواننده موسیقی سنتی با بیان اینکه احترام خاصی برای شهدا قائل است، از انتشار آلبوم جدید خود پس از ماه صفر خبر داد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۵
 
آلبوم جدید محمد معتمدی در راه است
 
خواننده موسیقی سنتی با بیان اینکه احترام خاصی برای شهدا قائل است، از انتشار آلبوم جدید خود پس از ماه صفر خبر داد.

به گزارش تحریرنو، محمد معتمدی کمبود سالن و نوبت انتظار طولانی برای یافتن مکان مناسب را مهمترین مشکل گروه های موسیقی متقاضی برای اجرای کنسرت در تهران برشمرد.

وی با بیان اینکه برای اجرای کنسرت با مشکل یافتن سالن روبروست، گفت: معمولا تهیه کنندگانی هستند که بواسطه روابطی که دارند خیلی زودتر از موعد، سالن های موجود را رزرو می کنند و در نتیجه، برای یک یا دو شب اجرا، سالنی در اختیار نداریم.

خواننده اپرای عروسکی مولانا افزود: این دغدغه ای است که حدود شش ماه، فکر من و مدیر برنامه هایم را مشغول کرده است. البته سعی می کنم بعد از ماه صفر کنسرتهایم را از شهرستانها شروع کنم.

معتمدی درباره آلبوم هایی که در دست انتشار دارد نیز گفت: اولین آلبومی که بزودی منتشر می شود با آهنگسازی فردین خلتعبری و مهیار علیزاده و با ارکستر فیلارمونیک چک ضبط شده که نتیجه آن را کار بسیار خوب و ارزشمندی می دانم.

وی یادآور شد: در این آلبوم موسیقی از اشعار شفیعی کدکنی، حمید مصدق، هوشنگ ابتهاج و مولانا استفاده شده است.

معتمدی که خرداد سال گذشته، اجراهای مشترک خود با سالار عقیلی در ارکستر موسیقی ملی ایران را به ۱۷۵ شهید غواص تقدیم کرد، درباره توجه به مفاهیم دفاع مقدس و شهادت در آثار موسیقایی خود گفت: برخی مسائل برای ما به عنوان هنرمند، درونی و نهادینه شده است، طبیعتا هر موقع اقتضا کند حاضریم و اثری در خور توان خود ارائه خواهیم داد.

خواننده اپرای عروسکی مولانا، سیاسی کردن مفاهیمی مانند شهادت را نادرست خواند و گفت: امیدوارم در فضای فرهنگی و اجتماعی کشور، روشن شود که مفاهیمی مثل شهادت، ایثار و دفاع از وطن و مرز و بوم، مفاهیم سیاسی نیستند اما متاسفانه در سالهای اخیر، پرونده آنها به اشتباه در قفسه سیاست گذاشته شده، شاید این یک اشتباه مدیریتی یا تبلیغاتی از سوی رسانه ها بوده است.

معتمدی تصریح کرد: معتقدم مساله شهادت و دفاع مقدس مربوط به یک دین، حزب، استان یا قوم خاصی نیست و همه ایرانیان با هر گرایشی در آن شریک هستند. در مساله دفاع از وطن هر کسی چه در داخل و چه خارج مرزها برای امنیت این مملکت تلاش می کند برای تمام ایرانی ها ارزشمند است.

برنده جایزه "فرانس موزیک" سال 2013 کشور فرانسه تاکید کرد: همواره احترام خاصی برای شهیدان قائلم و بر این باور هستم که سالهای دشواری را این مملکت پشت سر گذاشته و افراد زیادی از جان خود گذشته اند تا ما امروز طعم امنیت و آرامش را بچشیم.
کد مطلب: 8656