صدور کارت اعتباری بانک ملی بر مبنای بانکداری بدون ربا
بانک ملی ایران با هدف ایجاد قدرت خرید بیشتر و در استانداردهای بین المللی و رویه های متداول دنیا اقدام به طراحی کارت اعتباری بر مبنای عقد مرابحه و قانون عملیات بانکی بدون ربا بر اساس دستورالعمل های بانک مرکزی کرده است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۰
 
صدور کارت اعتباری بانک ملی بر مبنای بانکداری بدون ربا
 
بانک ملی ایران با هدف ایجاد قدرت خرید بیشتر و در استانداردهای بین المللی و رویه های متداول دنیا اقدام به طراحی کارت اعتباری بر مبنای عقد مرابحه و قانون عملیات بانکی بدون ربا بر اساس دستورالعمل های بانک مرکزی کرده است .

به گزارش تحریرنو،دارنده این کارت می تواند تا میزان مشخصی که به آن سقف اعتبار گفته می شود از محل اعتباری که توسط بانک ملی ایران به آن اختصاص داده شده است از مراکز فروش کالا یا خدمات خرید کند.

این کارت ها در مبالغ ده میلیون ریال تا سقف یکصد میلیون ریال صادر و اعتبار آن گردشی می باشد و پس از تسویه و یا بازپرداخت اقساط، اعتبار کارت تا میزان اولیه تجدید(شارژ) می شود.

ضمن این که دریافت وجه نقد از طریق خودپرداز و یا کارتخوانهای شعب برای کارتهای اعتباری امکان پذیر نیست، از مزایای کارت اعتباری می توان به افزایش قدرت خرید، شرایط آسان دریافت، مدیریت هزینه و آزادی عمل در پرداخت و اعتبار مستمر اشاره کرد.

بنابراین گزارش از شرایط عمومی دریافت کارت می توان به داشتن حداقل ۱۸ سال تمام، دارا بودن یکی از انواع حساب های قرض الحسنه جاری، پس انداز و یا سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت سیبا جهت اتصال به کارت اعتباری، گردش مستمر حداقل شش ماه ، ماهیانه به میزان ۱۰ میلیون ریال در حساب جاری و یا میانگین مانده شش ماهه ۱۰ میلیون ریال برای دارندگان حساب کوتاه مدت ( ویژه کارت اعتباری فراگیر )، عدم سابقه چک برگشتی نزد شبکه بانکی کشور و عدم بدهی غیر جاری اشاره کرد.

همچنین برای دریافت این کارت ارائه درخواست کتبی به شعبه و ارائه مدارک شناسایی و کارت ملی، ارائه مدارک شغلی دال بر اشتغال و میزان درآمد و ارائه تضمینات یا وثایق مورد قبول بانک پرداخت از جمله مدارک درخواستی کارت اعتباری می باشد.

بنابر اعلام بانک ملی درحال حاضر کارت اعتباری برای اشخاص حقوقی صادر نمی شود.
کد مطلب: 6397