در سه ماهه اول سال ۹۸؛
پرداخت تسهیلات بانکی به صنعت و معدن ۴۱.۵ درصد رشد کرد
تسهیلات پرداختی بانک‌ها و موسسات اعتباری در سه ماهه اول سال ۹۸ به بخش صنعت و معدن ۴۱.۵ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش یافته است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۵
 
پرداخت تسهیلات بانکی به صنعت و معدن ۴۱.۵ درصد رشد کرد
 
تسهیلات پرداختی بانک‌ها و موسسات اعتباری در سه ماهه اول سال ۹۸ به بخش صنعت و معدن ۴۱.۵ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش یافته است.

به گزارش تحریرنو ؛ وزارت صنعت، معدن و تجارت در ارائه شاخص‌های خود در سه ماه اول سال تسهیلات ارائه شده به بخش صنعت و معدن را با افزایش رشد قابل توجه اعلام کرده است. بر اساس این شاخص‌ها؛ تسهیلات پرداختی بانک‌ها و موسسات اعتباری در ۲ ماهه اول سال ۹۸ به بخش های اقتصادی ۹۲.۳ هزار میلیارد تومان است همچنین با پرداخت ۳۰ هزار میلیارد تومان در سه ماهه نخست امسال در بخش صنعت و معدن این تسهیلات نسبت به مشابه سال قبل ۴۱.۵ درصد افزایش داشته است.

در بخش بازرگانی نیز ۱۱.۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است که رشدی برابر با ۲۰.۶ درصد را نشان می‌دهد. گفتنی است، سهم تسهیلات بخش صنعت و معدن و بازرگانی به ترتیب ۳۲.۵ و ۱۲.۷ درصد از مجموع تسهیلات پرداخت شده است.

در سه ماهه اول سال ۹۸ صادرات کالاهای غیر نفتی ۴۰.۴ میلیون تن با ارزش ۱۱.۵ میلیارد دلار بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل به لحاظ وزنی ۴۴.۶ درصد رشد و به لحاظ ارزش دلاری ۱۰.۲۳ درصد کاهش داشته است. همچنین میزان واردات به کشور ۸.۹ میلیون تن به ارزش ۱۰.۳ میلیارد دلار به لحاظ وزنی ۵.۹ درصد رشد و به لحاظ ارزش دلاری ۸.۷ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

یادآور می‌شود بر اساس آمار ارائه شده از سوی معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت هزارو ۳۱۰ فقره پروانه بهره برداری با میزان سرمایه‌گذاری ۹.۲ هزار میلیارد تومان و اشتغال ۲۱ هزارو ۹۸۲ نفر صادر شده است که به ترتیب در تعداد ۱۵.۳ درصد رشد در سرمایه گذاری ۶۴.۸ درصد و در اشتغال ۴ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

تعداد ۵ هزار و ۹۱۹ فقره جواز تاسیس با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری ۵۷.۴ هزار میلیارد تومان و پیش‌بینی اشتغال ۱۳۸ هزار و ۱۲۰ نفر صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل در تعداد ۲۶ درصد و در سرمایه‌گذاری ۴.۶ درصد کاهش و در اشتغال ۲۸ درصد رشد را نشان می‌دهد.
کد مطلب: 19016