سعید عرب برای تیم ملی خواند
سعید عرب از قرار گرفتن قطعه‌ی "عشق مردم" در لیست ۱۰ اثر برتر سال‌های اخیر که برای تیم‌ملی ساخته شده‌اند به انتخاب مرکز موسیقی صداوسیما خبر داد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۲۳
 
سعید عرب برای تیم ملی خواند
 
سعید عرب از قرار گرفتن قطعه‌ی "عشق مردم" در لیست ۱۰ اثر برتر سال‌های اخیر که برای تیم‌ملی ساخته شده‌اند به انتخاب مرکز موسیقی صداوسیما خبر داد.

تحریرنو: "عشق مردم" عنوان قطعه‌ای است که با صدای سعید عرب اجرا شده و به‌عنوان تیتراژ برنامه‌ی "هر روز ورزش" همه‌روزه ساعت ۱۲ظهر از شبکه‌ی خبر پخش می‌شود.

سعید عرب درباره‌ی تاثیر مراودات نزدیک کاری و خانوادگی با چهره‌های سرشناش فوتبال در تولید چنین قطعه‌ای اظهار کرد: ما خانواده‌ای فوتبالی هستیم! از این رو خودم علاقه‌ی زیادی برای تولید قطعه‌ای برای تیم‌ملی داشتم و از وقتی که بحث انجام آن پیش آمد، با استقبال و تشویق خانواده و نزدیکان‌ام روبه‌رو شدم و این انگیزه‌ای شد تا با انرژی بالاتری کار روی این پروژه را دنبال کنیم. خدا را شکر نتیجه‌ی کار مرا راضی کرده و امیدوارم مردم هم این قطعه را دوست داشته‌باشند.

این خواننده درباره‌ی قطعه رسمی فدراسیون فوتبال برای جام‌جهانی که با صدای احسان خواجه‌امیری تولید و واکنش‌های متفاوتی را در پی داشته تصریح کرد: در این‌که احسان خواجه‌امیری خواننده‌ی خوب و توان‌مندی است هیچ شکی وجود ندارد و بنده هم طرف‌دار صدایش هستم، اما شخصا توقعم بالاتر بود و از همان ابتدای انتشار قطعه‌ی "دروازه‌های دنیا"، احساس کردم احسان انتخاب چندان مناسبی نداشته است. صرف‌نظر از این‌که خواننده‌ی اثر چه کسی است، به‌نظرم بهتر بود این قطعه حماسی‌تر و در تناسب بیش‌تری با سوژه باشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا دیدگاهش درباره‌ی قطعه‌ی "دروازه‌های دنیا" با صدای احسان خواجه‌امیری، انگیزه‌ی ساخت قطعه‌ی "عشق مردم" شده است یا نه، گفت: از چند ماه پیش در فکر تولید یک اثر ملی در چنین قالبی بودم. نهایتا بهمن‌ماه سال گذشته این قطعه آماده و تحویل مرکز موسیقی صداوسیما شد. آن‌زمان من هیچ اطلاعی از این‌که چه کسی قرار است قطعه‌ی رسمی تیم‌ملی را بسازد و این‌که آن قطعه چگونه خواهد بود نداشتم.

عرب درباره‌ی سایر فعالیت‌هایش گفت: یک اثر ملی میهنی برای خاک ایران در دست انتشار دارم که مجوز آن را از صداوسیما گرفته‌ایم. مسئولین صداوسیما از این قطعه خیلی استقبال کردند و قرار شد کلیپی نیز برای آن تهیه و در زمان نزدیکی پخش شود.

وی افزود: هم‌چنین یک کنسرت خیریه در آستانه‌ی ماه رمضان برای ایتام نیازمند به من پیش‌نهاد شد که با کمال میل آن‌را پذیرفتم و هفته‌ی آینده برگزار خواهدشد و علاوه بر این هر کمک دیگری که بتوانم در این زمینه انجام خواهم داد.
کد مطلب: 562