روایت حسام صفایی فرد از« ۲۸۸۵ روز» در گالری ژاله
نمایشگاه انفرادی نقاشی حسام صفایی فرد با عنوان «۲۸۸۵ روز» از هفتم تا۲۱ اردیبهشت در گالری ژاله میزبان علاقه مندان خواهد بود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۸
 
روایت حسام صفایی فرد از« ۲۸۸۵ روز» در گالری ژاله
 
نمایشگاه انفرادی نقاشی حسام صفایی فرد با عنوان «۲۸۸۵ روز» از هفتم تا۲۱ اردیبهشت در گالری ژاله میزبان علاقه مندان خواهد بود.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی گالری ژاله٬ حسام صفایی فرد٬ هنرمندی جوان، توانمند و جسور است. وی در این مجموعه از آثارش عموما از رنگ سفید و همینطور از کلاژهای پارچه و چوب استفاده کرده است.

او در خلق نقاشی هایش به ۲۸۸۵ روز جنگ ایران و عراق توجه داشته است و آنرا در فضایی انتزاعی و با رنگ سفید نقاشی کرده است.

دنیای این هنرمند از نقاشی هایش اصلا جدا نیست و او به نوعی تجربه های زیسته اش را نقاشی کرده است. فضای اکسپرسیو آثار وی به نوعی تداعی جنگ و درگیری را در ذهن مخاطب ایجاد می کند.

در این نمایشگاه ۱۱ نقاشی که با کلاژ و ترکیب مواد خلق شده اند در ابعاد بزرگ در معرض دید مخاطبان قرار می گیرد.

حسام صفایی فرد دربخشی از استیتمنت این نمایشگاه نوشته٬« ۲۸۸۵ روز بازه ای ازتاریخ من است که من ۸۳۶ روز آن را ندیده ام و در ۲۰۴۹ روز از آن ، با چشم گشودن درعالم ماده، نوبابه گی ام را زیسته ام. انتظار تجربه ، تجربه امروز ، تجربه دی روز ، تجربه فردا و تکرار و تکرار و تکرار.دست و پازدن در اعماق تاریخی که پناه گاهی جز بستر سنگین و زمخت و تاریکای بلعنده ی خودش نیست .

حسام صفایی فرد متولد۱۳۶۱ است. او دراواسط دهه ۸۰ جذب دنیای رنگ و سطح و بافت فرم های هنرهای تجسمی شد. نقاشی را نزد دنیا رستمی آغاز نمود و در طی مسیرش ، فضای ذهنی خود را پیدا کرده است. همچنین او مدتی نیز شاگرد محمد ابراهیم جعفری و بابک اطمینانی نیز بوده است. او پیش از این در سال ۱۳۹۵ نمایشگاهی با عنوان سلف پره برپا کرد و آثار وی در چند نمایشگاه گروهی در معرض دید مخاطبان قرار گرفته است.

نمایشگاه انفرادی نقاشی حسام صفایی فرد با عنوان »۲۸۸۵ روز» از هفتم تا۲۱ اردیبهشت در گالری ژاله میزبان علاقه مندان خواهد بود.

گالری ژاله درخیابان کریم خان، خیابان ایرانشهر٬ کوچه نوشهر ، پلاک ۳ واقع شده است. گالری روزهای شنبه تعطیل است.
کد مطلب: 15632