مؤمنی؛
عامل ۵۵ درصد طلاق‌ها، اعتیاد است
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر اعتیاد را عامل ۵۵ درصد طلاق‌ها در کشور عنوان کرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۴
 
عامل ۵۵ درصد طلاق‌ها، اعتیاد است
 
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر اعتیاد را عامل ۵۵ درصد طلاق‌ها در کشور عنوان کرد.

به گزارش تحریرنو از ستاد مبارزه با مواد مخدر، اسکندر مؤمنی در دومین کنگره بین‌المللی مددکاری اجتماعی تاب‌آوری اجتماعی با بیان اینکه اقدام نابخردانه آمریکا درخصوص سپاه را به شدت محکوم می‌کنیم، گفت: یکی از آسیب‌های اجتماعی بزرگ در جامعه، مواد مخدر و اعتیاد به آن است که در رأس آسیب‌های اجتماعی محسوب می‌شود که این عامل سبب بیش از ۵۵ درصد طلاق‌ها در کشور است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر درخصوص راه‌حل این آسیب اجتماعی تصریح کرد: راه‌حل این آسیب، عمومی و اجتماعی است؛ این آسیب یک پدیده و موضوعی نیست که با دستور یک سازمان ساماندهی شود بلکه این مشکل یک موضوع اجتماعی است، به همین دلیل ستادی برای آن تشکیل داده‌ایم.

وی گفت: بسیاری از موضوعات مانند درمان، صنعت، آسیب‌های اجتماعی یک متولی خاص دارند و مواد مخدر نیز یک ستاد دارد که رئیس جمهور در رأس آن قرار دارد و همه کشور و جامعه باید برای ساماندهی آن تلاش کنند و تصمیم فردی و اقدام یک سازمان صرفاً کارایی لازم را ندارد.

مؤمنی تصریح کرد: در منطقه‌ای هستیم که تولید مواد مخدر در آن روزافزون است لذا در زمینه مقابله یک تصمیم و یک روش نمی‌تواند راه‌حل باشد؛ همه حوزه‌ها اعم از سلامت باید تلاش کنند تا برای معتادین شیوه‌ای نوین درمانی ایجاد شود و در کنار آن نیز مقابله و مبارزه نیز به وجود آید؛ تاکنون مبارزات زیادی انجام شده اما بنابر اینکه اقدامات هماهنگ نبوده نتیجه خوبی نیز نداشته است؛ بنابراین اگر مبارزه و درمان با هم دنبال شود نتیجه خوبی خواهد داشت.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: آن بخشی که مورد غفلت است و ظرفیت‌های زیادی دارد کاهش تقاضا، پیشگیری و بازدارندگی درونی است؛ پیشگیری مربوط به یک سازمان نیست و همه گروه‌های ارزشی باید تلاش کنند که اگر این موضوع اجتماعی شود می‌توانیم بگوییم که نتیجه خوبی حاصل می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برای اینکه وضعیت فعلی معتادین متجاهر در زمینه درمان و مهارت‌آموزی‌شان را کنترل کنیم شرط آن این است که معتادان جدیدی به افراد معتاد قبلی اضافه نشوند.
کد مطلب: 18189