مامايرما در جشنواره ارمنستان
نمایش ماما یرما در بیست و سومین جشنواره رقابتی لوری فست ارمنستان شرکت می کند و بعد به اجرای عموم در می آید.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۹
 
مامايرما در جشنواره ارمنستان
 
نمایش ماما یرما در بیست و سومین جشنواره رقابتی لوری فست ارمنستان شرکت می کند و بعد به اجرای عموم در می آید.

تحریرنو؛نمایش هاي ماما یرما به ایده پردازی، طراحی و کارگردانی فرزین نوبرانی،و نمایش پاپا اتللو به نویسندگی و کارگردانی فرزین نوبرانی و سحر جمالی در بیست و سومین جشنواره رقابتی لوری فست ارمنستان به عنوان نماينده ايران شرکت می کند.

ماما یرما اقتباسی آزاد از نمایشنامه یرما، نوشته لورکا است این نمایش برگرفته از نماد ها و مینی مالیزم،در فضایی سوررئال است که با قاب بندی های سینمایی در هم آمیخته شده است. مامایرما از ۱۱ بهمن تا ۱ اسفند ۹۵ ، ساعت ۱۹ در تماشاخانه استادانتظامی خانه هنرمندان به اجرای عموم در خواهد آمد.

دیگر نمایش راه یافته پاپا اتللوست که اقتباسی آزاد از نمایشنامه اتللو اثر شکسپیر است . این نمایش با نمادها و نشانه ها سر وکار دارد و در آن دستمال دزدمونا به عنوان یک موتیف در صحنه های نمایش، کارکردهای مختلفی را داراست. شایان ذکر است پاپا اتللو در چهارمین جشنواره سراسری دانشگاهی پستو،موفق به دریافت جایزه اول نمایشنامه نویسی شده است .

هدف اصلی گروه تئاتر خلاق از اجرای این دو نمایش،آشنایی زدایی با اشکال مختلف در زندگی روزمره است. هدفی که ویکتورشکلوفسکی فرمالیست روسی به آن تاکید ویژه دارد.

بازیگرانی که در این نمایش ها ایفای نقش می کنند امیرفراهانی، بیتا عزیز اقلی،آوا گنجی،فرزاد برهمن،عباس علیرضا،سهیل قناعتی، ملینا قدیمی، مرسده افشاری پور هستند.

دیگر عوامل عبارتنداز :نویسندگان: فرزین نوبرانی، کوروش ساسانیان و النا آهی، مشاورمتن: فریار سادات حسینی، طراح صدا و موسیقی: علیکلانتری،گروه موسیقی: کوشان هاشمی فرد و مهتابدهاقین،روابط بین الملل : سارا حدادی ،طراح گریم: سمیه فراهانی،طراح لباس: نسیم ملکی، طراح پوستر و بروشور: فرزین نوبرانی ، گرافیست: مهرنوش خرم، مترجم و دستیار هنری: مژده افسری،گروه کارگردانی: دیوید ساشا، مرسده افشاری پور،مهشاد رضایی مجد، عکاس: مهدی همتی، دستیار صحنه: شایان رحمانی
کد مطلب: 7621