درمراسم رونمایی از فیلم های برتر 33 دوره گذشته جشنواره فیلم فجر؛
ایوبی: روزهای بهتری در انتظار سینمای ایران است
رئیس سازمان سینمایی گفت:‌ رئیس سازمان سینمایی گفت: از فضای آرام سینما خوشحالم و امیدوارم فرهنگ و هنر این سرزمین جایگاهش را پیدا کرده باشد و یقین دارم روزهای خوب و بهتری در انتظار سینمای ایران است.
تاریخ انتشار : جمعه ۹ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۱
 
ایوبی: روزهای بهتری در انتظار سینمای ایران است
 
رئیس سازمان سینمایی گفت:‌ رئیس سازمان سینمایی گفت: از فضای آرام سینما خوشحالم و امیدوارم فرهنگ و هنر این سرزمین جایگاهش را پیدا کرده باشد و یقین دارم روزهای خوب و بهتری در انتظار سینمای ایران است.

به گزارش خبرنگارتحریرنو، مراسم رونمایی از آثار مزین به نشان سیمرغ جشنواره فیلم فجر در سی و سه دوره گذشته با حضور جمعی از سینماگران، دبیر جشنواره و رئیس سازمان سینمایی حجت‌‌الله ایوبی و همچنین وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی عصر امروز در موزه سینما برگزار شد.

در ابتدای این مراسم بعد از تلاوتی چند از آیات قرآن کریم و پخش سرود ملی، کلیپی از برترین آثار سینمایی در سی و سه دوره گذشته پخش شد.

ابوالحسن داودی اولین سینماگری بود که طی سخنانی کوتاه گفت: این بسته که شامل سی و سه دوره از جشنواره فیلم فجر و برترین آثار آن است، خاطرات جوانی و میانسالی ما را یادآوری می‌کند و خودبه‌خود برایمان جذاب است، امیدواریم در سال‌های آینده این روال ادامه پیدا کند و این تاریخچه برای نسل‌های بعد به یادگار بماند، امیدوارم سینمای ایران همچنان پایدار بماند.

در ادامه مراسم ایوبی "رئیس سازمان سینمایی" طی سخنانی اظهار داشت: تشکر ویژه از دبیر جشنواره دارم که تاریخ سینمای ایران را گردآوری کرده است، در سال‌های دور که خود مسئولیت فرهنگی داشتم، سی سال بسته سینما را گردآوری کردیم که فکر می‌کنم بسیار جامع بود.

وی در ادامه افزود: ده سال صبر کردیم تا اتفاق مشابه‌ای در ارتباط با این موضوع انجام شود که این اتفاق نیفتاد، اما امیدوارم دبیر این دوره از جشنواره بتواند رکورد این کار را به لحاظ جامع بودن بشکند. خیلی‌ها طبیعتاً دوست دارند تاریخچه سینمای ایران را در اختیار داشته باشند، اما نکته بعدی که می‌توان به آن اشاره کرد این است که جوانانی که وارد سینما شده‌اند و حضور پررنگی دارند و البته حضور امیدوارکننده‌ای هم دارند، ‌با داشتن این بسته می‌توانند یادآور دوره‌ای باشند که خود نیز در حال حاضر به آن وابسته هستند. جوانان بهتر است بدانند که هیچ‌گاه بی‌نیاز از تجربه دیگران نیستند، اگر این جوان‌ها می‌خواهند به قله‌های بهتری برسند، نیاز به این بسته دارند.

رئیس سازمان سینمایی گفت: خوشحالم از این‌که فضای سینما آرام‌تر شده است و این فرهنگ و هنر امیدوارم جایگاهش را بهتر از گذشته پیدا کرده باشد. یقین دارم با تعاملی که با نهادهای مختلف به وجود آمده، روزها و ماه‌های بهتری در انتظار سینمای ایران است.

او همچنین با اشاره به افتتاح سالنی توسط حوزه هنری در مشهد، گفت:‌ با کمیسیون فرهنگی، حوزه هنری نیز جلسات زیادی داشتیم تا بتوانیم به سینما کمک کنیم، همچنین باید بگویم با رئیس رسانه ملی آقای سرافراز جلسات متعددی داشتیم و در این جلسات متوجه شدم وی سینما را دوست دارد و دریافتم که او سیما را رقیب سینما نمی‌داند، در دو سال گذشته بخش زیادی از زمان‌مان را صرف گفت‌وگو کردیم، به قول روحانی گفت‌وگوی برجامی همه جا جواب داده است.

او در ادامه گفت: سینما سخنگوی یک کشور و فرهنگ و تمدن است، سینما نیز می‌تواند به اقتصاد کمک کند، می‌تواند راه را باز کند و قول می‌دهم با راه افتادن VOD اقتصاد سینما دگرگون خواهد شد، این رویداد یک اتفاق بزرگ و انقلاب در عرصه سینما خواهد بود.

حجت‌الله ایوبی در ادامه با اشاره به اینکه فیلمسازانی را که فیلمشان به جشنواره فجر راه پیدا نکرده است درک می‌کنم، گفت: به همه عزیزانی که فیلمشان به سودای سیمرغ راه پیدا نکرده، می‌گویم که با همه وجود حس و حالشان را می‌فهمم، به‌هرحال جشنواره فجر یک مسابقه است و آدابی دارد که خود سینماگران آن را گذاشتند، اما اعتراضاتی را که می‌شود، خوب می‌فهمم و ناراحت نمی‌شوم، این را به حساب شکوه فجر می‌گذارم.

در ادامه این مراسم علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، گفت: اعتقاد به هیچ دسته‌بندی ندارم و سینمای هنری را جدا نمی‌کنم، چراکه همه این آثار به نوعی به نیاز مردم پاسخ داده است، سینما باید کنار درد و رنج مردم قرار بگیرد، برخی نسبت به دولت می‌گویند که آن‌طور که باید دولت روحانی در کنار سینما قرار نگرفت و من می‌گویم به دلیل محدودیت‌هایی که وجود دارد، این اتفاق نیفتاده است و باید سال‌های سال پیش برویم تا به یک توازن برسیم.

بر پایه این گزارش کیک این جشن در سالن مهیا شده بود و سینماگرانی همچون شهرام اسدی، علیرضا رضاداد، محمدرضا عباسیان و داودنژاد نیز خارج از سالن حضور داشتند تا مراسم بریدن کیک توسط دبیر جشنواره صورت بگیرد، این لحظه برای حاضرین در سالن از پرده سینما پخش می‌شد.
کد مطلب: 4408